Bilişim Dünyası 07 EKİM 2013 / 08:12

adesso, Türkiye’ye açılıyor

Adesso AG, Türkiye’de kurduğu şirket ile Avrupa’daki müşterilerine sunduğu tüm ürün ve hizmetlerini Türkiye’de de konumlandırıyor. Pazara giriş aşamasında öne çıkan başlıklar ise içerik yönetimi ve mobil çözümler olacak. Bu kapsamda BT servis sağlayıcısı, sektörler arası bir çözüm olan ve portal bütünleştirmesi sağlayan içerik yönetim sistemi ‘FirstSpirit’in piyasaya sürülmesi planlanıyor. Adesso Türkiye ayrıca kurumsal mobil uygulamalara da odaklanacak.
Türkiye Ülke Müdürü Burak Barı öncülüğünde adesso Türkiye ekibi, bilişim projelerinin yönetiminden Java, .NET ve C# ile yazılım geliştirme ve kullanıcıya özel karmaşık uygulamaların gerçekleştirilmesi gibi hizmetleri sunmayı hedefliyor. Süreç dahilinde müşteriye özel uygulamalar ve çözümler geliştirilirken adesso in|MOTION platformu kullanılacak. in|MOTION halihazırda kullanılan servislerin hızlı bir şekilde mobil platforma aktarılması sağlıyor. 2013 Mart’ından beri adesso’da görev alan, öncesinde Capgemini’da üst düzey proje müdürü ve LogicaDeutschland’da proje müdürü olarak görev yapan Barı’nın görevi de, Türkiye’de adesso hizmetlerinin ve çözümlerinin tanıtımını yapmak ve İstanbul’daki şubenin gelişmesini ve genişlemesini sağlamak olacak. Şirketin halen Almanya, Avusturya ve İsviçre’deki 10 şehirde toplam bin 100 personeli var.
ETİKETLER : Sayı:941
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN