Bilişim Dünyası 06 KASIM 2013 / 11:33

Adobe video uygulamaları güncellendi

Creative Cloud Video Ürünleri ve Adobe Anywhere for Video çözümüne 150’den fazla yeni özellik eklendi.Adobe, Adobe, Creative Cloud video uygulamalarında büyük çaplı güncellemeler yapıldığını duyurdu. Kurumların yeni teknolojilere uyum sağlayarak iş verimliliğini artırması için eklenen yeni özellikler Adobe Premiere Pro CCAdobe After Effects CCAdobe SpeedGrade CCAdobe Prelude CCAdobe Media Encoder CC ve Adobe Story CC Plus çözümlerini kapsıyor.

Adobe Anywhere for video için yapılan önemli güncellemeler ise veri toplamadan günlük kaydı tutmaya ve tasarım ekipleriyle büyük ekiplerin işbirliğine kadar birçok alanda gelişmiş özellikler içeriyor. Yeni Adobe Anywhere iPad uygulaması editörlerin paylaşımlı prodüksiyonların dosyalarında gezinmesine ve iPad’lerindeki the Adobe Anywhere Server’da medya dosyaları ile sekansları yürütmesine izin veriyor.

Eylül ayında Uluslararası TV Yayıncılığı Konvansiyonunda (IBC) duyurulan güncellemeler arasında Adobe Premiere Pro CC ile Adobe SpeedGrade CC arasında doğrudan renk bağlama için veri yolu, parlak renkler ve 4K Ultra HD çözünürlük için yüksek kare oynatma hızı genişletilmiş desteği, Adobe After Effects için yeni maske izleyici, Adobe Prelude CC Live Logger iPad uygulaması ile diğer gelişmiş özellikler yer alıyor.

Adobe Video Ürün Yönetimi Direktörü Bill Roberts konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Creative Cloud ve Adobe Anywhere’de bulunan video uygulamalarımızı birçok TV kanalının, film yapımcısının ve video profesyonelinin kullandığını görüyoruz. Bu yeni özellikler ile hizmetler müşterilerimize aradıkları kullanışlı iş akısını sağlıyor ve aynı zamanda Creative Cloud üyeleri ile Adobe Anywhere kullanıcılarına kısa aralıklarla önemli yenilikler sunmaya kararlı olduğumuzu gösteriyor.”

Creative Cloud video profesyonellerine üyelik tabanlı bir hizmet sunuyor. Bu da kullanıcıların başlıca Adobe profesyonel video masaüstü uygulamalarını indirerek kurmaları için sınırsız erişim sağlıyor. Bu çözüm tasarım, web ve fotoğraf işleme alanlarına yönelik bütün Adobe masaüstü uygulamalarını da kapsıyor. Creative Cloud üyeliği ile kullanıcılar uygulamalar ve web sitelerini hizmete sunmak için gereken yayıncılık servislerine erişim sağlıyor. Üstelik yeni ürünler ve özel güncellemelere anında erişebiliyor. Bu seçenekler eserlerin meslektaşlar ve yaratıcı topluluklarla daha verimli bir şekilde paylaşılmasına imkan veriyor, web yayıncılığından TV yayıncılığına kadar her alanda inovasyonu, işbirliğini ve prodüksiyonda verimlilik artışını teşvik ediyor.

Mevcut Adobe Creative Cloud üyeleri bütün bu yeniliklere süregelen üyelik kapsamında ek maliyet olmadan erişebiliyor. CS3 ve daha yeni sürümlere sahip müşterilere özel indirimler sunuluyor. Bireysel kullanım, eğitim, ekip çalışması, kamu kuruluşları ve kurumsal üyelik planları mevcuttur. 

 

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics