Bilişim Dünyası 12 EYLÜL 2013 / 10:42

ADSL tarifesi ucuzluyor

BTK, "en düşük sınırsız internet erişim paketi" tarifesinde indirim için Türk Telekom'un teklifini onayladı. BTK; Türk Telekom’un “8 Mbit/sn’ye kadar Limitsiz (100 GB AKN) DSL Tarifesi”nin yenilenmesi teklifini ilgili referans tekliflere eklenmek üzere onayladı.

Türk Telekom’un “8 Mbit/sn’ye kadar Limitsiz (100 GB AKN)” DSL paketinin “Türk Telekom Referans Al-Sat Yöntemiyle Toptan Satış Teklifi” kapsamında 53,39 TL’den 45,53 TL’ye, “Türk Telekom Referans IP Seviyesinde Veri Akış Erişimi Teklifi” kapsamında ise 36,31 TL’den 28,45 TL’ye indirilerek revize edilmesine ilişkin teklifinin ilgili referans tekliflere eklenmek üzere kabul etti.

Kurul kararı kapsamında revize edilecek referans tekliflerin Kurul Kararının tebliğinden itibaren 7 gün içerisinde Türk Telekom’un internet sayfasında yayımlanmasına karar veren BTK, talebi 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu’nun 4, 6, 13, 14 ve 20’nci maddeleri ve Türk Telekom ile imzalamış olduğu olan İmtiyaz Sözleşmesinin 9’uncu maddesi, Erişim ve Arabağlantı Yönetmeliği’nin 5 ve 12’nci maddeleri ve ilgili diğer mevzuat kapsamında onayladı.
Bu kararın kullanıcıların makul bir ücret karşılığında elektronik haberleşme şebeke, altyapı ve hizmetlerinden yararlanmasını sağlaması,tüketici hak ve menfaatlerinin gözetilmesi,toptan genişbant erişim hizmetlerinin kullanımının teşvik edilmesi sayesinde elektronik haberleşme hizmetleri arzı ve yeni yatırımları özendirmesi, serbest ve etkin rekabet ortamını sağlaması ve koruması gibi katkılar sağlaması amaçlandı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics