Bilişim Dünyası 12 EYLÜL 2013 / 16:34

ADTECH Turkuvaz Grubu ile Türkiye’de

Dijital ekran kuşağına reklam taşıyan ADTECH, Türkiye’de iş ortağı olarak kendisine Turkuvaz Medya Grubu’nu seçti. Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde Turkuvaz Medya Dijital, bundan böyle ADTECH Adserver sisteminin Tükiye’deki teknik destek ve satış temsilciğini üstlenecek.

ADTECH ve Turkuvaz Medya Grubu arasındaki işbirliği anlaşması, 10 Eylül’de Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen bir lansmanla basına ve kamuoyuna duyuruldu. 

AOL Advertising.com bünyesinde hizmet veren ve dijital dünyada toplam 39 ülkede, 680 seçkin kuruluşa dijital reklam yönetimi konusunda çözümler sunan dünya çapında çevrimiçi reklam yönetimi servisi ADTECH, anlaşmayla birlikte Türkiye’ye de adım atmış oluyor.

4 ekranda doğru hedef

ADTECH, reklam veren ve ajanslardan oluşan kullanıcılarına, display, video, mobil ve çoklu medya dahil tüm dijital ekranlarda reklam rezervasyon, yönetim ve ayrıntılı rapor alma olanağı sunuyor. Dijital reklam dünyasında hedefe yönelik reklam çalışması, öncelikle dijital reklamların doğru yönetilmesi ve raporlanmasına bağlı. Hedef, 4 ekranda reklama doğru yön vermek ve programatik satın almayı da Türkiye marketine dünya standartları ile yerleştirmek.

ADTECH tüm servislerin bir adserverda toplanması konusunda hizmet veren dünyada sayılı reklam yönetim sunucuları arasında yer alıyor. ADTECH CEO’su Erhard Neumann’ın üzerinde durduğu ve geliştirdiği, holistik adserver ana teması yeni dünyada firmaların gözü kulağı oldu. ADTECH bu anlamda yayıncının ürünlerini yayınladığı 4 farklı ekranda reklam rezervasyon yönetimi beklentilerini karşıladığı gibi, raporluyor iş ortakları ile raporları anında paylaşıyor, programatik satın alma kabiliyeti sayesinde; Premium ve eş zamanlı açık artırmalı sistemle envanterinizi en verimli biçimde reklam veren ve yayıncı tarafından planlatarak dijital ekosistemde envanterinizi verimli yönetmenizi sağlıyor. 15 yıldır Amerika, Avrupa ve Asya kıtasında çalışırken teknik anlamda sorun yaşamamış bir çözüm Turkuvaz Medya aracılığı ile marketimize katılmış olacak.

“Türkiye’de dijital reklam pazarının büyümesine katkıda bulunacak”

ADTECH Adserver sisteminin teknik destek ve satış mümesilliğini üstlenerek kendi altyapısını da mükemmelleştiren Turkuvaz Dijital Reklam Genel Müdürü Neslihan Mesutoğlu, “Türkiye’de dijital reklam pazarının büyümesine katkı sağlayacak yayıncı, ajans ve reklam verenin güvenle çalışabileceği ilkeli bir grubu Türkiye pazarı ile tanışmasında; Operasyon birimimiz ile ortak dijital iş geliştirme biriminin çalışacağını belirtti.

Turkuvaz Medya Grubu Operasyon Departmanı Genel Müdürü Oytun Kasaboğlu konuyla ilgili olarak “Grup bünyesindeki görsel, basılı ve çevrimiçi mecralardan en fazla çevrimiçi operasyonlarda global model ve metodların uygulandığını görüyoruz. Bugüne kadar mevcut adserverımız ile bunları en kısa sürede adapte etmeye çalıştık. Fakat çok hızlı gelişen bu mecrada artık hedefimiz yurtdışını takip eden değil yurtdışı ile paralel hareket eden bir yapıya kavuşmak. Bu seviyede hizmet sunabilmek adına küresel çapta bir sunucu arayışımızı ADTECH ile sonuçlandırdık. Kendi iş modelimize uyum göstermesinin yanında, Türkiye çevrimiçi reklam pazarını da geliştireceğine inanıyoruz. ADTECH kullanmak isteyen müşterilerimiz için ilk teknik destek birimi biz olacağız. Hem kendi kurulum deneyimlerimizden öğrendiklerimiz, hem de aldığımız eğitimler sayesinde müşterilerimizin geçiş işlemlerini en kolay şekilde gerçekleştireceğiz. Son olarak, adserver alternatiflerini araştırırken dikkat ettiğimiz bir nokta da çevrimiçi sektörüne hakim olan bir firmaların dışında yenilikçi anlayışların sektöre girmesi reklam yayıncılığı ve reklam veren açısından fayda sağlayacaktır.”

 Türkiye pazarında büyük potansiyel görüyoruz

 


ADTECH CEO’su Erhard Neumann ise Turkuvaz ile işbirlikleri konusunda şunları söyledi: “Türkiye’de online pazar çok ciddi büyüme ivmesi göstermekte ve buna binaen yayıncılardan, reklam verenler ve ajanslardan bize gelişmiş reklam yönetim sistemleri ile birçok istekler geliyordu. Online yayıncılardan en büyüklerinden biri olan Turkuvaz Medya ile hem müşterimiz hem de iş ortağımız olarak anlaşmaya vardık. Bu sayede lokal çevrimiçi pazarının hızlı büyümesine Turkuvaz Medya ile destek verebileceğiz. Türkiye pazarında büyük potansiyel görüyoruz ve eminiz ki bu bölgedeki diğer pazarlardan çok daha hızlı büyüme gösterecektir.” 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics