Bilişim Dünyası 26 EYLÜL 2010 / 18:00

Ağ video sistemlerinde HD dönüşümü gerçekleşecek

Profesyonel ağ video çözümleri sunan Axis, HD çözümlere dikkat çekiyor.


Profesyonel ağ video çözümleri sunan Axis, HD çözümlere dikkat çekiyor.
Yirmi beş yıllık bir geçmişe sahip olan Axis Communications, profesyonel ağ video çözümleri konusunda uzmanlaşmış bir marka. Küresel boyutta ağ video sistemleriyle öne çıkan markalar arasında yer alan şirket, analogdan sayısal yapılara geçiş konusunda çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bu anlamda okullar, alışveriş merkezleri, kamu alanları gibi pek çok noktada ağ video çözümleri sunan marka, son dönemde yüksek çözünürlük ve termal sistem konularına odaklanmış durumda.
Geçtiğimiz günlerde İstanbul’a gelen Axis Communications Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Martin Gren, yeni nesil teknolojiler konusunda görüşlerini BThaber ile paylaştı.
Ağ kameraları segmentini ortaya koyan marka olduklarını iddiasını vurgulayan Gren, IP video çözümleri tarafında lider olduklarını kaydetti. Sayısal sistemlere geçişe değinen Gren, çoğu pazarda henüz analog kamera sistemleri yoğunlukta olduğunu ve Türkiye’nin de bu pazarlar arasında yer aldığını söyledi. IP video sistemleri ve yüksek çözünürlüklü çözümlere dikat çeken Gren, bu ağ video sistemlerinin kurulumunda maliyet anlamında çok daha avantajlı olduğunu ve başarılı görüntü kalitesi elde edildiğinin altını çizdi. HD televizyonların haneler bazında yaygınlaşmasını örnek gösteren Gren, bu tarz bir dönüşümü ağ video sistemlerinde de gerçekleştirmeyi amaçladıklarını ifade etti ve “Türkiye bu anlamda önemli bir potansiyele sahip” dedi.
Dengeli ekonomi ile Türkiye’nin yıldızı parlıyor
Axis, 17 yılı aşkın süredir Türkiye’de faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye’nin kendileri için önemli bir pazar olduğunu vurgulayan Gren, ülke ekonomisinin dengeli olmasının artı değer yarattığını ifade etti. Gren Türkiye konusundaki pozitif yaklaşımını “Gelişmekte olan ülkeler arasında sayılsa da bence Türkiye bu aşamayı çoktan geride bıraktı. Sağlam zemine oturan bir ekonominiz var. Değer yaratan büyük şirketleriniz söz konusu” sözleriyle aktardı.
Ar-Ge’nin yeni nesil sistemlerin üretilmesindeki önemine işaret eden Gren, kriz döneminde çoğu şirket geri adım atarken, Ar-Ge bütçelerini artırdıklarının altını çizdi.
Dünya çapında 25 ülkede ofisi bulunan şirket, küresel iş ortaklıklarıyla 70’ten fazla ülkede çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, geçen yıl 400 milyon dolarlık satış yaptı.
ETİKETLER : Sayı:789

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics