Bilişim Dünyası 23 NİSAN 2017 / 15:30

Ak Portföy, Trio Mobil'e ortak oldu

Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) mevzuatına uygun ilk GSYF olma özelliği taşıyan Ak Portföy Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (GSYF), ikinci yatırımını bir teknoloji şirketi olan Trio Mobil’e yaptı. Şirket, ilk yatırımını ise yeni enerji politikalarının odağını oluşturan “Yenilenebilir Enerji” alanında gerçekleştirmişti.  
2011 yılında Nevzat Ataklı ve Barış Özdemir tarafından kurulan Trio Mobil, alanında donanım ve yazılım geliştirme yeteneklerine sahip sayılı firmalar arasında. 5 bin kurumsal müşteri ve 75 bin cihaz referansına sahip olan Trio Mobil, bu yatırımla yurtdışına açılmayı hedefliyor. Trio Mobil'in kurucu ortağı ve CEO'su Nevzat Ataklı, "2020 yılında 20 milyar nesnenin internete bağlı olacağı tahmin ediliyor. Geliştirdiğimiz teknolojilerle araçlardan, market dolaplarına, jeneratörlerden, asansörlere kadar her şeyi internete bağlayarak uzaktan ölçüp yönetebiliyoruz. Ak Portföy Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ndan aldığımız yatırımla teknolojimizi daha ileri taşımak ve küresel pazarlarla buluşturmak istiyoruz" dedi. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN