Bilişim Dünyası 01 TEMMUZ 2013 / 08:12

Akbank’ın Yatırımcı uygulaması BlackBerry10’da

Akbank’ın Türkiye’de BlackBerry10 işletim sistemi için geliştirdiği hisse senedi ve yatırım işlemlerine özel ilk bankacılık uygulaması “Yatırımcı”, BlackBerry World uygulamalar mağazasında yerini aldı. Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz, Türkiye’de Blackberry10 platformuna uygun ‘yatırım işlemlerine özel’ bir uygulamayı geliştirdiklerini belirtti. Bu uygulamanın birçok yatırım işlemini yapmaya imkan verdiğini söyleyen Oğuz, BlackBerry World’den ücretsiz indirilebilen uygulamanın, Akbank müşterisi olsun olmasın herkes tarafından kullanabileceğini belirtti. Uygulama, Blackberry10 platformu dışında iPhone’larda, iPad’lerde, Android ve Blackberry işletim sistemli cihazlarda da kullanılabiliyor.
Yatırımcılar, uygulama ile kişiselleştirilmiş sayfalarından portföylerindeki hisseleri izleyebilecek, Ex-Trade kullanıcı kodu ve şifrelerini kullanarak hisse alış-satış-güncelleme emri verebilecek ve mevcut emirlerini takip edebilecek. Bunlara ek olarak, ‘Yatırımcı’ uygulaması ile BIST verilerine, ekonomik takvime, piyasalarla ilgili güncel verilere ve en güncel piyasa haberlerine erişmek, Akbank döviz kurları, fon, repo ve mevduat faiz oranları hakkında bilgi edinmek de mümkün. Uygulama, Akbank’ın tüketici, taşıt ve konut kredisi oranlarını ve hesaplama aracını da içeriyor.
ETİKETLER : Sayı:928

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN