Bilişim Dünyası 02 TEMMUZ 2013 / 11:21

Akfa Bilişim'den akıllı kampüs çözümleri

Uçtan uca bilişim çözümleriyle Türkiye’nin öncü sistem entegratörleri arasında yer alan Akfa Bilişim, teknoloji ve eğitim dünyasından uzman birçok ismin katıldığı, bilişimin geleceğini şekillendiren Microsoft&Intel Eğitim Zirvesi’nde, yenilikçi “akıllı kampüs çözümleri”ni tanıttı. 

 

Bilişim dünyasındaki teknolojik gelişmeler hızlı bir şekilde ilerlerken, buna yönelik çözümlere de her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Hayata geçirdiği yenilikçi uçtan uca bilişim çözümleriyle 10 yılı aşkın süredir Türkiye’nin öncü sistem entegratörleri arasında yer alan Akfa Bilişim, bu ihtiyaçlar doğrultusunda kurumları geleceğe hazırlamaya devam ediyor. Geleceğin öğrenme yöntemlerinin şekillenmeye başladığı günümüzde, Akfa Bilişim’in eğitim ihtiyaçlarına göre tasarladığı akıllı öğrenme yaşam döngüsü; Değerlendirme, Bildirim, Raporlama, Plan, Hizmet Alma, Öğretme süreçlerini içeren araçları barındırıyor. Ayrıca tüm bu süreçlerin düzenlendiği, izlendiği ve raporlandırıldığı performansı arttırmaya yönelik süreç yönetimi yazılımı bütünleştiriliyor.

‘Akıllı Kampüs’ ile özgür erişim

Ekosistemindeki güçlü iş ortakları ile kamu ve özel sektöre yönelik anahtar teslim yenilikçi projeler geliştiren Akfa Bilişim, akıllı kampüs çözümlerine farklılık ve farkındalık oluşturmak için Microsoft&Intel Eğitim Çözümleri Zirvesi’ne katıldı. Akfa Bilişim’in, öğrenci ve akademisyenlere sunduğu mobil çözümleri, bunların üzerinde çalışılmasını sağlayan alt yapıları ve hayatımızı daha kolay ve yaşanılabilir hale getiren gelişmiş yazılım çözümleri, çözüm mühendisleri aracılığıyla paylaşıldı. Standa yoğun ilgi gösteren eğitim kurumlarına özel geliştirilen en yeni modeller ve sunulan çözümler hakkında bilgi aktarıldı.

Akfa Bilişim öğrenci yönetim sistemiyle birlikte bütünleşik çalışan akıllı portal çözümleri, gerek uzaktan eğitim, gerekse kullanıcıların mobil cihaz ve tabletlerden “zaman, mekân ve marka bağımsız” olarak erişebilecekleri bir bilgi kütüphanesini kişiye özel sunuyor. PC, Notebook, Tablet cihazlarından başlayan ve veri merkezinde son bulan, aradaki tüm altyapı, kablolama, wireless, yedekleme çözümlerinin yanı sıra bu hizmetlerin verileceği uygulama katmanındaki yazılım çözümlerini ve entegrasyonlarını anahtar teslim şeklinde kullanıcılarına veriyor. 

Akıllı kampüs çözümleri ile sunulacak olan platformun oluşturulması, alışılagelmiş bilgi işlem proje geliştirme ve uygulama tekniklerinin dışında, "kullanıcılara değer katan" bir proje kültürünü ortaya çıkardı. Sunulan çözümler, kullanıcı tarafındaki “marka bağımsız” mobil cihazlar ve kuruma özel uygulamalardan başlayarak, sistem odalarında ki tüm donanımlarına ve bu donanımlar üzerinde çalışacak uygulamalarına kadar birçok ürünü kapsıyor.
ETİKETLER : AKFA Bilişim

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics