Bilişim Dünyası 08 NİSAN 2013 / 08:13

Akgün Yazılım, 27. yılında Uluslararası Bilinirlik Belgesi aldı

1986 yılından bu yana sağlık sektöründe, yazılım ve hizmet üretimi çalışmalarını sürdüren Ar-Ge Merkezi Akgün Yazılım, hastaneler için geliştirmiş olduğu yeni projelerini uluslararası alanda tescil ettirmek için yurtiçi ve yurtdışı satış hedeflerine ulaşılmasına katkı sağlayacak ve uluslararası projelere imza atmak için gerekli olan CMMI (Capability  Maturity Model Integration) olgunluk seviyesi 3 belgesi aldı.
Ulusal ve uluslararası alanda geçerliliği olan ve bağımsız denetçiler tarafından gerçekleştirilen CMMI for Development v 1.3 denetiminde süreç iyileştirme modeli referans alındı. Denetim yetkilileri tarafından Akgün’ün CMMI Modeline uyumunun tam olmasının yanı sıra; güçlü matris organizasyonu ile etkin proje yönetimi, güçlü iletişimi, personelin gelişimine ve eğitimine verdiği önem, etkin bütçe yönetimi, üst yönetimin iyileştirme çalışmalarına ve süreçlerde çevrimiçi uygulama desteği, sürekli iyileştirmelere odaklanması güçlü yanları olarak belirtildi. Ar-Ge Merkezi ve CMMI belgesine sahip olan şirketler, özellikle savunma sanayi başta olmak üzere, kompleks projelerde, kamu ve özel kurumlarda, yeni proje geliştirme alanında hizmet almak isteyen kurumların taleplerini karşılayabileceklerini güvence altına alıyor.
ETİKETLER : Sayı:916

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN