Bilişim Dünyası 06 KASIM 2016 / 16:15

Akıllı ceplerin büyüme hızı kesilmeyecek

Reeder olarak 2009 yılında Türkiye pazarına ilk olarak e-kitap okuyucu ile girdiklerini söyleyen Reeder/Selekt Bilgisayar Kurumsal Satış Direktörü Mübin Argın, bunun ardından ürün gamına tablet ve akıllı telefonları eklediklerini belirtti. Mübin Argın, Reeder/Selekt Bilgisayar markası olarak aylık 1 milyon düzeyindeki akıllı telefon pazarında yüzde 1’lik pazar payına sahip olduklarını ifade etti. Ağırlıklı olarak zincir kanalında satış ekipleri ile planladıkları doğru ürün stratejisi ile büyüdüklerine, 2017’de pazar payını arttırmak üzere zincir kanalında yakalanan başarıların telekomünikasyon kanalına taşımanın önemine dikkat çeken Mübin Argın, bu yolda ürün gamlarını zenginleştirerek, müşteri beklentilerine uygun uygulamalar geliştirmeyi hedefleyeceklerini vurguladı. Mübin Argın, “Türkiye’de telefon pazarı her yıl büyüyor. Tahminimiz, 2017 yılında yüzde 8’lik büyüme ile toplamda 13.5 milyon seviyesinde cihaz satışının olması yönünde. En çok talep gören P10 ve P10S modelleri, fiyat/performans olarak müşterinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyor ve bu iki ürün, şirket portföyündeki amiral gemisi modeller” dedi.
Mübin Argın, Türkiye pazarında son çıkardıkları akıllı telefon Reeder P10’nun sahip olduğu AMOLED ekran teknolojisi ile renkleri daha doğal, parlak ve canlı gösterme özelliğine sahip olmasının yanı sıra, tasarruf teknolojisi başlığında işlem yapılmadığında veya boştayken fazladan güç tüketen çekirdekleri kapatarak, ekstra pil tasarrufu sağlandığını anlattı. Argın, bir diğer ürün olan P10S’in ise Gorilla Glass 4 ekranıyla 1 metreden sert yüzeye düşüşlerde yüzde 80 oranında başarı gösterdiğini, oyunseverleri de yüksek grafik gücü ile etkilediğini belirtti. 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN