Bilişim Dünyası 23 OCAK 2016 / 16:04

Akıllı hava durumu uygulaması, satışları artırdı

Insider tarafından geliştirilen ‘hava durumu hedeflemesi teknolojisi’ ile müşterilerini hava koşullarına en uygun ürünlere yönlendiren boyner.com.tr, ziyaretçi ve satış oranını artırdı. Kullanıcıların yüzde 85’i ilgili kategoriyi ziyaret ederken, mont satışları yüzde 50 arttı.
Boyner.com.tr, müşterilerine hava durumuna en uygun yönlendirmeleri yapmak amacıyla predictive analytics (öngörüsel analitik) ve omnichannel marketing (çok kanallı pazarlama) platformu Insider ile işbirliği yaptı. Insider, markalara büyük veri potansiyelinden etkin yararlanma imkanı sunuyor. Insider’ın geliştirdiği ‘hava durumu hedeflemesi’ teknolojisi, tüketici etkileşimi ve satın alma potansiyelinin en yüksek olduğu zamanlarda, hava durumuna ilişkin hatırlatma ve önerilerle, satış dönüşüm oranlarını yükseltiyor.

Mont satışları yüzde 50 arttı
Uygulamada, site trafiğinin en yoğun olduğu İstanbul, Ankara ve İzmir’deki ziyaretçiler hedeflendi. Boyner.com.tr müşterileri, hava sıcaklıklarının (-5°C) ile (17°C) arasında olduğu ve yağış beklenen günlerde hava durumu hakkında bilgilendirilerek, mont kategorisine yönlendirildi. Yönlendirme sonucunda kullanıcıların yüzde 85’i mont kategorisini ziyaret etti. Böylece, yüzde 10’un altında seyreden banner tıklama oranlarının üzerinde müşteri ilgisi sağlandı. Mont kategorisindeki satışlarda da yüzde 50’nin üstünde artış elde edildi.

Büyük veri, doğru değerlendirildi
Insider kurucu ortağı, Partner Success Team Direktörü Arda Köterin, bir ay önce başlayan kişiselleştirme kampanyasının başarısına dikkat çekerken, Boyner Büyük Mağazacılık E-Ticaret Müdürü Emre Fitoloğlu, şunları söyledi:
“Hava durumu hedeflemesiyle beklentimizin üzerinde sonuçlar elde ettik. Fiziksel mağazalarımızda ve internet üzerinden uyguladığımız pazarlama stratejilerini de birleştirme imkanına sahip olduk.”
ETİKETLER : 1056 boyner.com.tr Insider

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics