Bilişim Dünyası 01 EKİM 2013 / 10:27

Akıllı para cepte

Multinet, çevrim içi ödeme sistemi iparayı satın alarak teknoloji odaklı büyümesini sürdürüyor. Multinet, ön ödemeli sistemler pazarında 2010 yılına göre cirosunu yüzde 55, kârını ise yüzde 160 oranında arttırdı. Son 1 yılda gerçekleştirdiği 3 satın alma ve ortaklıkla büyümesini sürdürdü. Türkiye merkezli yeni yapılanması ile Ortadoğu, Uzakdoğu ve Orta Asya’ya açılacak olan Multinet'in, 2013 ciro hedefi 1 milyar TL

Groupe Cheque Dejeuner ortaklığıyla  kullanıcı sayısını artırmayı hedefleyen Multinet,müşteri sadakati kavramına da yeni bir boyut kazandırıyor. Multinet, bukapsamda, iPara, OSAP ve parantez.com gibi yeni şirketleri bünyesine katarken; Otelnet,Petronet, Giftcard ve Multiavantaj gibi ürünleri de çeşitlendirerek ürün yelpazesini genişletiyor.
Teknoloji merkezli büyüme

Teknoloji odaklı büyümeyi hedefleyen Multinet, çevrim içi ödeme sistemi olan iPara’yı satın alarak teknolojik alt yapısını da güçlendirdi. E-ticaret sitelerinden güvenli, kolay ve hızlı alışveriş yapılmasına imkan tanıyan iPara, kullanıcılara birçok bankanın Sanal POS hizmetini sunuyor.Kullanıcılar hem yazılımsal hem de canlı operatör desteğiyle ücretsiz  ödeme kontrolü alabiliyor. iPara, inernette kişisel bilgilerin paylaşmadan yüzlerce siteden alış veriş yapmanızı sağlıyor.

Tek kartla tam kontrol

Multinet,“Tek bir kart ile tam kontrol ” ilkesinden yola çıkarak çeşitlendirdiği ürün,hizmet ve çözümleriyle tüm paydaşlarına değer yaratmayı hedefliyor.
Akıllı Kart teknolojisinin sunduğu kolaylıklara ve finansal kaynak olarak yönetilebilmesini da sağlıyor.
Multi-net'in sağladığı çeşitli hizmetlerin tamamı tek bir kart ile yönetebilirken, aynı karta tanımlanabilen Passnet hizmeti sayesinde, kurumlar;personel giriş-çıkışlarını, okullar öğrencilerini kontrol edebiliyor.

E-cüzdan

Kamunun, şirketlerin ve kullanıcılarının yararını gözeten Multinet, Otelnet, Petronet, Giftcard gibihizmetler ve ileri teknolojik altyapısı ile tek bir kart ve elektronik cüzdan üzerinden şirketlerin birçok avantaj elde etmesini sağlıyor. Şirketler, ayrıca Multinet’inRestonet hizmetinden yararlandığı takdirde yüzde 89 vergi avantajı elde ediyor. Bu doğrultuda, Multinet, bugün itibariyle yaklaşık 10 milyon SGK’lı çalışandan sadece 1,2 milyonunun faydalandığı maaş dışı ödemeler pazarında geriye kalan 8,8 milyon çalışanın ekonomiye sağlayacağı kayıtlı katkıya büyük önem veriyor.

 
ETİKETLER : e-cüzdan ipara Multinet
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN