Bilişim Dünyası 14 OCAK 2015 / 15:32

Akıllı Şehir Barselona, İstanbul’a örnek

Türkiye Bilişim Vakfı ile Turkcell işbirliğiyle Haziran 2014’te kurulan Bilgi Toplumu Enstitüsü, 19 Ocak’ta İstanbul’da düzenleyeceği Akıllı Şehir etkinliğinde, Barselona’nın inovasyon ve teknoloji odaklı uygulamalarıyla akıllı şehre dönüşmesinde çok önemli katkıları olan Barselona Şehir Konseyi CIO’su Manuel Sanroma’yı ağırlayacak.

TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı ev sahipliğinde gerçekleştirilecek etkinlikte, yenilikçi bakış açısıyla ortaya konan strateji ve projelerle akıllı şehre dönüştürülen Barselona’nın İstanbul’a yol gösterici bir örnek olup olamayacağı konuşulacak. Liderlik ettiği akıllı şehir uygulamalarıyla dünya çapında dikkat çeken bir isim olan Manuel Sanroma, “Barcelona’nın Akıllı Şehir Vizyonu: İnternet ve Şehir” başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek.

Etkinlik, sektör yöneticileri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri’nin yöneticileri ve akademisyenlerin katılımıyla 19 Ocak Pazartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilecek.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN