Bilişim Dünyası 14 MAYIS 2016 / 14:20

Akıllı şehirler buluşuyor

Türkiye'nin büyüyen ve yatırım yapan yapısı ile ulusal ve uluslararası arenada en büyük yüzlerinden birine sahip olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fira Barcelona'nın da işbirliği ile 1-3 Haziran tarihlerinde Uluslararası Smart City Expo İstanbul (İstanbul Akıllı Şehir Kongre ve Fuarı) etkinliğini gerçekleştirecek. Etkinlik Haliç Kongre Merkezi'nde yapılacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde  Kültür A.Ş. tarafından organizasyonu yürütülen Uluslararası Smart City Expo İstanbul Kongre ve Fuarı, UCLG (United Cities and Local Governments) Türkiye Belediyeler Birliği ve Marmara Belediyeler Birliği tarafından da destekleniyor.
Yenilikçi, çevre dostu, çözüm odaklı, daha yaşanabilir bir kent yaşamı üzerine yapılan çalışmaların tümünü kapsayan "Smart City" (Akıllı Şehir), akıllı şehir alanında çalışmalarda bulunan, yatırımlar yapmak isteyen yerel ve küresel kesimleri bir araya getirecek. Uluslararası Smart City Expo İstanbul Kongre ve Fuarı'nda dünyanın önemli şehir ve şirketleri kendi yenilikçi çözümlerini sunma imkânı elde edecek. Bu kapsamda yönetici ve profesyoneller üç gün boyunca bir arada olacak. 
Uluslararası Smart City Expo İstanbul Kongre ve Fuarı'na yurtdışı ve ulusal düzeyde, nüfusu 100 bini aşan,150'nin üzerinde belediye başkanı ve heyetleri konuşmacı ve katılımcı olarak yer alacak.  
Kentsel gelişim ve teknoloji konularının 80'in üzerinde konuşmacı tarafından detaylı olarak ele alınacağı Smart City Expo İstanbul'da düzenlenecek oturumlarda, akıllı şehirler alanında dünyadaki en son gelişmeler ve bu gelişmelerin yönü hakkında fikir paylaşımları gerçekleştirilecek.
Dünyanın ve Türkiye' nin önemli şehirleri ve şirketlerinin katılım sağlayacağı, şehirlerin şehirlerle buluşma noktası olarak ifade edilen Uluslararası Smart City Expo İstanbul Kongre ve Fuarı'nda 200'e yakın şehir ve ilgili firmalar en son yenilikçi çalışmalarıyla yer alarak, yeni iş kanalları kurulması, mevcut iletişimin geliştirilmesi konularında doğrudan iletişim kurma imkanına sahip olacaklar. Bu çerçevede arz talep noktası oluşturularak sektörel anlamda çözüm üreten şirketlerin ülkemizin katma değerli ürün gelişimi ve ihracatına olan etkilerinin artırılması hedeflenmekte.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics