Bilişim Dünyası 14 MART 2010 / 18:00

Albim’in 2010’dan beklentileri yüksek

Geçtiğimiz yılı bir soluklanma senesi olarak geçiren Albim, bu yılı yüzde 80 büyümeyle kapatmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz yılı bir soluklanma dönemi olarak geçiren Albim, 2010 yılı için büyüme hedefini yüksek tutuyor. Geçen yıl genel pazarın durumu paralelinde beklentilerinin altında büyüyen şirket, bu yıl önüne yüzde 80’lik büyüme hedefi koymuş durumda. Bu hedefin temelinde iki unsur yatıyor. Biri birlikte çalıştığı mevcut markalarla büyümek, diğeri ise yeni markalarla el sıkışmak. 28 yılı geride bırakan şirket; Aztech, Fujitsu, Kensington, Mio, Star Micronics, Toshiba ve Xerox markalarının dağıtımını gerçekleştiriyor. Albim, yakın zamanda bu markalara yenilerini eklemeye hazırlanıyor.
Şirket olarak birlikte çalıştıkları markaları nasıl daha iyi nasıl değerlendirebilecekleri ve markalar arasında sinerji yaratacakları üzerine yoğunlaştıklarını belirten Albim Ürün Müdürü Hande Arpalıgil, “2010’da da bu konuya daha fazla yoğunlaşacağız. Diğer yandan yeni ürünler yolda. Dağıtımını yaptığımız markalar sürekli olarak kendilerini yeniliyorlar. Diğer yandan yeni markaları bünyemize katmak üzere çalışmalarımız sürüyor. Albim olarak çok farklı pazarlarda çalışmalar yaparak kendini geliştiriyoruz. Kendimizi bu şekilde yenilemeyi seviyoruz” şeklinde konuştu.
Geçtiğimiz yıl yaklaşık yüzde 20 büyüme hedeflediklerini ancak, genel pazar koşulları dolayısıyla 2009’u bu rakamla kapatamadıklarını belirten Arpalıgil, 2010’da hızlı bir büyüme ivmesi yakalamayı planladıklarının altını çizdi.

AlbiminHedefler paralel

2009 yılını değerlendiren Arpalıgil, geçen yılın gerek sektör gerekse ülke için zorlu bir yıl olduğunu kaydetti. Arpalıgil, “2008’de 27. yılımızı kutlarken bazı konuları öngörerek yeni yılı planladık. Dolayısıyla elimizdeki kaynakları daha iyi değerlendirmeye ve finansal gücümüzü daha iyi kullanmaya yoğunlaştık” dedi.
Albim olarak iş ortağı oldukları markaların hedefleri paralelinde planlamalarını gerçekleştirdiklerini kaydeden Arpalıgil, “Hedefimiz; kendi hedeflerimizle taşıdığımız markaların hedefleriyle birebir paralellik gösteriyor. 2009 yılı sonuna doğru Fujitsu tarafında çok büyük bir hareketlilik başladı. Böyle olunca bizim için kurumsal tarafta hareketli bir dönem başlattı. Toshiba’nın aynı şekilde hem ev elektroniği hem de dizüstü ürünler tarafında belirli hedefleri söz konusu. Dolayısıyla geçtiğimiz yıl 2010’da yapılacak planlamalara eğildik. Yeni yılda daha atak olmak için başlatmamız gereken proje ve uygulamalara odaklandık. Hem pazara ayak uydurmak hem de 2010’da kurumsal pazarda yapacağımız atılımlar için çalışmalara başladık. Teknik açıdan kendimizi daha fazla güçlendirdik” şeklinde konuştu.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics