Bilişim Dünyası 25 HAZİRAN 2013 / 13:11

Alcatel-Lucent ve Telenor Group'tan iş birliği

Telenor Group 11 ülkedeki kullanıcılarının mobil internet deneyimini geliştirmek için Alcatel-Lucent ile iş birliği yaptı.

Alcatel-Lucent ve Telenor Group müşterilerinin daha hızlı internet, daha geniş mobil video kullanımı ve genel internet kalitesini deneyimlemeleri amacıyla 3 yıl süreli küresel bir çerçeve anlaşmasına imza attılar. Bu anlaşmayla birlikte Telenor Group’un Asya ve Avrupa’daki 2G,3G ve 4G altyapılarına mobil internet optimizasyonu uygulanması mümkün olacak.

Alcatel-Lucent, Telenor’un YouTube ve Netflix gibi OTT’leri kullanan mobil kullanıcıları vasıtasıyla karşılaştığı çeşitli sorunları çözmesinde destek verecek. Bu sorunların temelinde olan aynı anda birçok kişi tarafından görüntülenen popüler içeriklere yönelik yaşanan erişim problemleri ve internet trafiğinin  yoğunlaştığı anlardaki yavaş bağlantı sorunlarını çözme amacıyla imzalanan anlaşma kapsamında Telenor, mobil internet trafiğini otomatik olarak düzenleyen bir teknolojik altyapı kuracak. Bunun yanında Alcatel-Lucent, Telenor’a sistem mimarisi, uçtan uca bütünleştirme ve Telenor pazarları için uygun bir çözüm bulma konusunda destek verecek. Mobil internet optimizasyonu çözümleri, mobil ağ kapasitesine göre trafiği ayarlayan Opera’nın Skyfire Rocket Controller ve Optimizer, uçtan uca ağ çözümü olan ve trafiği doğrudan Skyfire’a yönlendiren ConteXtream’in yanında Alcatel-Lucent’in  Velocix 7810 Transparent Caching Velocix 7810 Transparent Caching ve 9900 Wireless Network Guardian gibi çözümleri içerecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics