Bilişim Dünyası 31 OCAK 2013 / 13:40

Alicia Keys BlackBerry'de

BlackBerry CEO’su Thorsten Heins bugün, BlackBerry 10 lansmanında, 14 kez Grammy Ödülüne layık görülmüş ünlü şarkıcı, söz yazarı ve girişimci Alicia Keys’in BlackBerry’nin Global Kreatif Direktörü olduğunu açıkladı. BlackBerry ekibinin resmi bir üyesi olarak Keys, markanın imajını daha da geliştirmeye yönelik bir dizi girişimde bulunacak.


“Alicia Keys, sunduğumuz teknoloji ve ürünler ile mobil bilişim ve iletişim aracılığı ile insanları güçlendirmeye yönelik “Harekete Devam” anlayışımıza sonuna kadar inanıyor. Bu çerçevede de bizimle çalışmayı kabul etti” şeklinde konuşan BlackBerry CEO ve Başkanı Thorsten Heins, “Alicia Keys müthiş yeteneklerinin yanı sıra sosyal medya ile eğlence ve iş dünyasındaki bağlantıları ile markamızı şekillendirmemize ve işimizi geliştirmemize yardımcı olacak” diyerek devam etti.

BlackBerry ekibindeki rolü çerçevesinde, Keys uygulama ve içerik geliştiriciler, perakendeciler, operatörler ve eğlence sektörü ile sırt sırta çalışarak BlackBerry 10 platformunun daha da geliştirilmesine yardımcı olmanın yanı sıra,  yetenekleri ile platformun yaratıcı bir şekilde kullanılmasına dair insanlara ilham kaynağı olacak. Kitaplardan müziğe ve uygulamalara kadar, Keys, BlackBerry 10 platformundan aldığı güç ile eğlence alanındaki tüm tüketim ve dağıtım süreçlerini yönlendirecek.

“Sürekli olarak bağlı olmak benim yaratıcı sürecimin en önemli gerekliliklerinden biri haline geldi” şeklinde konuşan Alicia Keys, “BlackBerry 10 akıllı telefonumu bir kaç haftadır kullanıyorum ve yenilikçi özellikleri bana gerçekten ilham verdi. Platform mobil deneyimi tamamıyla yeni bir boyuta taşıyor. BlackBerry 10’un, yaratıcı insanları daha üretken, üreten insanları ise daha yaratıcı kılmak adına muazzam bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. İletişim ve teknoloji alanlarındaki gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda, içinde bulunduğumuz çağ çok anlamlı. BlackBerry’nin Küresel Kreatif Direktörü olarak amacım, bu platform aracılığı ile her alanda yaratıcılığa ilham kaynağı olmak. Bir an önce harekete geçmek için sabırsızlanıyorum” dedi.

Alicia Keys, Harekete Devam Projesi'ni açıkladı

Bugün gerçekleşen lansman etkinliğinde Alicia Keys, çok yönlü sanatçılar, yazarlar, tasarımcılar, film yapımcıları, müzisyenler ve atletler tarafından BlackBerry kullanıcılarına özel olarak geliştirilmiş deneyimler sunan BlackBerry’nin yeni “Harekete Devam” (Keep Moving) projesini açıkladı. Meşhur film yönetmeni Robert Rodriguez ((El Mariachi, From Dusk Till Dawn, Sin City) ve ünlü yazar Neil Gaiman (Coraline, Stardust, The Sandman) ilk üç “BlackBerry Partneri” olarak BlackBerry 10’dan güç alacak ve özgün içerikler ve kullanıcılara özel projeler yaratmak için Alicia Keys ile birlikte çalışacak.

BlackBerry CMO’su Frank Boulben konuyla ilgili olarak “Alicia Keys’in kitlelere ulaşmakta muazzam bir gücü var. Bu da onu, dünya çapında insanları mobil deneyimin sınırlarını zorlamaya teşvik etmek için en uygun kişi yapıyor. İşi yaratmak olan insanlar ile düzenli bir iletişim kurmanın ve onlara, işlerinde daha iyi olmaları için yardımcı olmanın çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu çerçevede, Alicia Keys’in öngörüleri ve yaratıcılığa yönelik coşkusu ile markamızı ve işimizi daha da geliştirmemize yönelik katkısından dolayı çok mutluyuz" dedi.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics