Bilişim Dünyası 14 OCAK 2015 / 16:01

Alışverişler artık bulut AVM’de

Microsoft’un bulut bilişim teknolojisi ve e-ticaret çözümleriyle altyapısını güçlendiren Markafoni, tüketicilerine “Bulut AVM”de yeni bir alışveriş deneyimi sunacak. Microsoft ve Markafoni arasındaki iş birliği, Markafoni Grubu CEO’su İlker Baydar, Naspers Grubu E-ticaret COO’su Lawrence Illg, Microsoft Türkiye CEO’su Tamer Özmen ve Kurumsal Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Eda Uluca’nın katıldığı basın toplantısıyla bugün duyuruldu. Markafoni Grubu CEO’su İlker Baydar, “Türk moda şirketlerine, e-ticarete doğru bir planla başlamalarını sağlayacak danışmanlığı ve çözümleri sunacağız. Moda markalarının e-ticaret yatırımlarını bilinçli yapmaları ve bu alanda doğru adımları atmaları, pazarın sağlıklı büyümesi açısından önemli” derken, Naspers Grubu E-Ticaret COO’su Lawrence Illg, şöyle konuştu:

“Naspers olarak dünya çapında müşteri deneyimleri yaratmaya odaklanıyoruz ve bunu sağlamak amacıyla teknoloji ve yeteneklere yatırım yapmaya devam ediyoruz. Markafoni ve Microsoft’un birlikte sunacağı bu hizmetle Türk markalarının da uluslararası e-ticaret standartlarını kolayca yakalayabileceğine ve bu sayede dış pazarlara açılabileceğine inanıyoruz. Türkiye perakende ve e-ticaret pazarının hak ettiği hacmi yakalamasına da katkı sağlayacağız.”

Tamer Özmen de, “Bulut AVM dediğimiz bu platform, hem tüketicilere, hem de platformu kullanarak satış yapan markalara sunduğu çözümlerle sürekli değer yaratma gücüne sahip olacak” dedi. Tamer Özmen, gelecek hedeflerinin Markafoni’yi Microsoft’un Global ISV’leri (Bağımsız Yazılım Tedarikçisi) arasında görmek olduğunu dile getirdi ve şöyle devam etti:

“Artık yap-sat modelinden anla-üret modeline geçtiğimiz yeni ekonomi düzeninde, e-ticaret pazarı da kendi içerisinde büyük fırsatlar barındırıyor. 35 milyonun üzerinde internet kullanıcımız var. Kredi kartı kullanım oranında Avrupa’da İngiltere’den sonra ikinci konumdayız. Lojistik altyapımız çok sağlam. Tüm bu verilere baktığınızda e-ticaretin son yıllarda bu kadar hızlı gelişmesi kaçınılmaz oluyor. Hedefimiz, e-ticareti, geleceğin teknolojileri ile buluşturarak, Türkiye’den bu alanda yerli Amazon.com gibi başarı hikâyelerinin çıkmasına önayak olmak. Dünyanın her yerinde ISV olarak adlandırdığımız bağımsız yazılım tedarikçileri ile çalışıyoruz. Bu iş ortaklarımız Microsoft teknolojilerini kullanarak faaliyet gösterdikleri pazarda yenilikçi çözümlerle öne çıkıyor, pazar dinamiklerini değiştiriyor. SAP, WhatsApp, Foursquare global arenada Microsoft ile çalışan ISV’lerden sadece birkaçı. Bu işbirliği ile yerel ISV’miz olarak konumlandırdığımız Markafoni’nin uzun vadede küresel bir ISV olarak e-ticaret servis sağlayıcılığı alanında fark yaratmasını istiyoruz.”

 
ETİKETLER : markafoni Microsoft

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics