Bilişim Dünyası 04 MART 2012 / 15:25

Allied Telesis kamudaki başarılarını özel sektöre de taşımak istiyor

Allied Telesis, 1987’de Japon mühendis Takayoshi Oshima tarafından kurulmuş ve ağ teknolojileri alanında şu anda dünyanın önde gelen şirketlerinden biri. Şirket, her yıl başka bir ülke ve şehirde gerçekleştirdiği iş ortakları toplantısı için bu yıl İstanbul’u seçti. Bunun diğer bir önemi de şirketin bu yıl 25. yıl etkinliği olması. Ceylan Intercontinental Otel’deki etkinlik sırasında Allied Telesis Ülke Müdürü Murat Pamuk ile konuştuk, Türkiye’de ve bölgedeki faaliyetleri, hedeflerini konuştuk.
Geniş ürün yelpazeleriyle özellikle kamuda ve de özel sektörde varlıklarını gün geçtikçe güçlendirdiklerini anlatan Pamuk, Türkiye’nin Allied Telesis içinde en hızlı büyüyen ülkelerden biri olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz sene Türkiye’de hedeflerini aştıklarını kaydeden Pamuk, “Allied Telesis özellikle kamu sektöründeki başarı öyküleriyle öne çıkmış bir şirkettir. Kamunun yanı sıra biz özel sektörde de büyümemizi hızlandırıyoruz. Son üç yılda özellikle sağlıkta odağımızı attırdık. Hastanelerin ağ ve altyapılarının revize edilmesi projelerinde yer aldık. Önemli bir projemiz 48 askeri hastanenin komple altyapısının yenilenmesi projesi idi. IP kamera çözümleri diğer bir odak alanı. Kamu ve üniversitelerin yanı sıra özel sektörde de IP kamera çözümlerinde ciddi bir biçimde uygulamalar yapmaktayız” dedi. Pamuk’un verdiği bilgiye göre, şirketin 2012’deki diğer bir hedefi de turizm sektörü. Otel uygulamalarına ağırlık verecek şirket, özellikle fiber to the desk çözümleriyle bu alanda da iddialı.

İstanbul’da da ofis açılıyor
Allied Telesis’in kamu ve askeriyede devam eden projeleri var. Pamuk bunların artarak devam edeceğini, bu sektörlerdeki mevcudiyetlerinin daha da güçleneceği söylerken, FATİH Projesine de ciddi biçimde odaklanmış olduklarını ifade etti. Pamuk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye ekibi olarak üç kişiyiz. Avrupa bölgesine İtalya’ya bağlı olarak çalışıyoruz. Ekibi büyütmeyi hedefliyoruz. Ofisimiz şu an Ankara’da, İstanbul’da da ofis açmak istiyoruz. 2012’de Türk Cumhuriyetleri’nde büyümek de hedeflerimiz arasında. Azerbaycan’daki projenin yanı sıra, Türkmenistan, Kazakistan gibi ülkelerde de önemli satışlarımız olacak.”
ETİKETLER : Sayı:861