Bilişim Dünyası 14 MAYIS 2014 / 11:32

Amaç üretici düşünce yeteneğini geliştirmek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ankara Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından 7 Mayıs tarihinde üstün yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü Ankara Bilim Sanat Merkezi öğrencilerine yönelik etkinlik düzenlendi.
Ankara Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte; ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki üstün yetenekli öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkında olmaları ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanabilmeleri amaçlandı. Etkinliğin açılışında konuşan Ankara Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü A.Vural Örsdemir, hedeflerinin üstün yetenekli öğrencilerin özgün, üretken, estetik değerlerle bilimsel düşünmeyi birleştirerek, sorun çözmenin değerini anlayabilen bireyler olarak yetişmeleri olduğunu kaydetti. Örsdemir, “Öğrencilerin üretici düşünce yeteneklerini geliştirmeleri için farklı teknikler kullanarak, yerinde inceleyerek, gözlemleyerek gelişme süreçlerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.
Yeni fikirlerle dolu keyifli bir gün geçirildi
Ankara Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nde başlayan etkinlikte öncelikle ‘Kurumsal Kapasite Geliştirme Programı’ kapsamında gerçekleşen projeler konusunda öğrencilere bilgi verildi ve Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezi Projesi, Tek Adımda Yatırım Tekno-Girişim Ofisi Projesi, Compact Raylı Arşiv Sistemi Projesi / e- Arşiv Proje faaliyetlerini içeren video izlendi. Ayrıca TÜRKAK’tan ilk Akreditasyon Belgesi (AB-0129-K nolu) almaya hak kazanan laboratuvar olan Kalibrasyon Merkezi öğrenciler tarafından gezildi. Öğrenciler, Ankara Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Ölçü ve Ölçü Aletleri Sergi Salonu Projesi’ni de yerinde inceleme olanağını elde ettiler. Örsdemir’in yanı sıra ÜSİM Koordinatörü Dr. Evren Kırımhan, Kalite Yöneticisi Gonca Gündaş, TÜBİTAK KAMU SM Ankara Şube Yöneticisi Hasan Subaşı, Ağ Uzmanı Kenan Tanrıverdi, Ankara Bilim Sanat Merkezi Öğretmenleri; Evren Doğan, Hamiyet Günci ve Bayram Yıldız’ın katılımıyla gerçekleşen etkinliğin ikinci ayağı ODTÜ Teknokent’teki Comodo firması oldu. Program Grup Müdürü Fatih Orhan ve Kurumsal Satış Direktörü Halil İbrahim Öz’ün ev sahipliği yaptığı Comodo’da Orhan şunları ifade etti: “Comodo’daki en önemli yatırımımız yetişmiş insan. ODTÜ Teknokent’teki Ar-Ge ekibimiz gibi dünyada 7 ayrı ülkede yine böyle Ar-Ge ekiplerimiz bulunuyor. Comodo güvenlik alanında yazılım gerçekleştiriyor. Veriyi üretmek kadar koruyabilmek de önemli. Comodo olarak bireysel ürünlerimizin hepsi ücretsiz.” Daha sonra öğrenciler merak ettikleri tüm soruları Orhan ve Öz’e yönelttiler. Programın sonunda da ODTÜ Teknoloji Müzesi keyifle incelendi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN