Bilişim Dünyası 17 EKİM 2010 / 18:00

Ambulanslar, tümleşik navigasyon çözümleriyle hayat kurtaracak

Mobil sağlık hizmetleri oyuncusu Medline, daha hızlı hizmet vermek amacıyla araç takip sistemlerinde Mobiliz’in Idea Bilişim ile geliştirdiği “Entegre Navigasyon Sistemi”  ile hayat kurtaracak.
Entegre Navigasyon Sistemi ile ambulans sürücüsüne araç içinde yer alan navigasyon ekranı üzerinden acil mesajlar anında iletilebiliyor, hastanın bulunduğu hedef nokta bilgisi ekrana gönderilerek aracın bulunduğu yerden hedefe en uygun rota oluşturuluyor. Hasta adres bilgileri ambulans sürücüsüne koordinat bazında aktarılıyor ve hastaya ait detay bilgiler navigasyon birimine gönderilebiliyor. En uygun rotanın belirlenmesi sayesinde mobil sağlık hizmeti veren ambulanslar, olay yerine en kısa sürede ulaşarak hayat kurtarıyor ve hastalara verilen hizmetin kalitesi artıyor.
İdea Bilişim’in geliştirmiş olduğu; Mobiliz Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemi ile bütünleşik çalışan özel Medline Alarm Merkezi yazılımı ile bütün hasta bilgileri elde edilip gerekli düzenleme yapılabiliyor, sistemde mevcut hasta adreslerinin doğrudan araçlara gönderilmesi ile ciddi zaman ve emek tasarrufu sağlanıyor. Aynı hasta yakını veya hasta telefonla çağrı merkezine eriştiğinde adresin tarif edilmesi yerine doğrudan nokta bilgisi ambulansta bulunan navigasyon birimine aktarılıyor. Birden fazla hasta bilgisi, birden fazla ambulansa aynı anda aktarılabiliyor, bu sayede acil bir operasyonun yönetimi çok kolay ve etkin şekilde yürütülebiliyor. Bu sistemi kullanmayan ambulanslarda aynı görüşmelerin tekrar edilmesi ciddi zaman, emek ve bilgi kaybının yaşanmasına neden olduğu için yeni geliştirilen sistem sayesinde mobil sağlık ekipleri çok daha hızlı organize olabiliyor, merkez ile sürücü arasında doğru ve ekonomik iletişim sağlanıyor. Hedefe en uygun rotanın belirlenmesi ile sistem aynı zamanda ciddi oranda yakıt ekonomisi sağlıyor.
ETİKETLER : Sayı:792

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics