Bilişim Dünyası 02 ŞUBAT 2016 / 11:22

Ana konu; büyük veri analitiğinin inovasyondaki konumu

SAS Türkiye, verinin inovasyondaki yerinin ve yarattığı fırsatların ele alınacağı bir etkinlikle sektörü bir araya getirmeye hazırlanıyor. “Fostering Innovation Through Data” temasıyla 12 Şubat’ta İstanbul’da düzenlenecek etkinlikte, verinin ve analitiğin inovasyondaki yeri ve uygulamaları hakkında bilgiler paylaşılacak.
Finans, telekom, perakende gibi sektörlerden yetkililerin katılacağı etkinlikte, SAS’ın yerli ve yabancı üst düzey uzmanları büyük veri analitiği ile inovasyon arasındaki ilişkiyi küresel örnekleriyle paylaşacak. IoT ve analitik ile IoT’den değer yaratmanın yolları da etkinlikte ele alınacak. Garanti Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Mehlika Ertaş, “Büyük Veriyi İşlemek ve Kullanmak” başlıklı sunumuyla oturum açılışını yapacak. Hepsiburada Veri Bilimi Başkanı İsmail Parsa da, “Pazarlama, Satış ve ROI Yönetiminde Tahminsel Hedefleme” konulu bir konuşma yapacak. Tüm gün sürecek olan etkinlikte SAS Türkiye iş ortaklarından Maven Partners ve SnA’den de konuşmacılar bulunacak. 
“Fostering Innovation Through Data” temalı etkinlikte, “İnovasyonun Yeni Kaynağı: Büyük Veri” başlıklı bir de panel düzenlenecek. Carrefoursa CRM Direktörü Necati Özdeniz ve Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Burçin Bozkaya da panelistler arasında olacak.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics