Bilişim Dünyası 28 KASIM 2010 / 18:00

Anadolu Bilişim Hizmetleri’nden yeni veri merkezi yatırımı


Anadolu Bilişim Hizmetleri, 10 milyon dolarlık veri merkezi yatırımının ilk fazını hizmete açtı. Şirket;Türkiye bilişim pazarını yüzde 25 oranında büyütmesi beklenen veri merkezi açılışını, İstanbul Maltepe’de gerçekleştirdi. Toplamda 4 bin 250 m2’lik alan üzerine kurulan merkezin ilk aşamada 2 bin 200 m2’si aktif olarak hizmet verecek. ABH’nin ilk 5 yıl içerisindeki hedefi ise kalan 2 bin 250m2’yi de etkinlik alanı haline getirmek yönünde. Türkiye’nin en modern ve kapsamlı veri merkezini oluşturma hedefiyle gerçekleştirilen yatırım ile “Güvenli Veri Merkezi” algısının da pekiştirilmesi hedefleniyor.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan ABH Genel Müdürü Tayyar Bacak: “Şirketlerin bilişim ihtiyaçlarını kendi bünyelerinde karşılamak istemeleri halinde sistemin sağlıklı çalışması için en az 4-5 kişi istihdam etmeleri gerekmektedir. Oysa bu hizmeti işin profesyonellerinden almaları halinde yatırım yapma yükümlülüğünden kurtularak, asıl faaliyet alanlarında odaklanma olanağı yakalayabilirler. 18 Kasım 2010 itibariyle ABH olarak dinamik veri merkezimizi hizmete başlatmış bulunuyoruz. Bu sayede eminiz ki şirketlerde doğru IK kullanımı da gerçekleşmeye başlayacaktır” dedi.
ETİKETLER : Sayı:797
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN