Bilişim Dünyası 05 HAZİRAN 2016 / 14:57

Analitikte küresele ulaşan çözümler

Büyük ve hızlı veri analitiği çözümleri sunan Evam tarafından düzenlenen Evam Streaming Analytics Solutions Day 2016’da “Fast Data - Hızlı Veri” başlığında iş dünyasında büyük ve hızlı akan verinin önemi, uygulamalar ve Evam ile sağlanan faydalar ele alındı.  Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Otel’de düzenlenen toplantıda Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Verite Analytics CEO’su Özgür Özlük, Evam Kurucusu Can Alhas, Yapı Kredi Bireysel Bankacılık ve Kartlı Ödeme Sistemleri Grup Direktörü Serkan Ülgen, Backell Müşteri Değer Yönetimi Müdürü Zaur Jalilov, İş Bankası Müşteri Analitiği Birim Müdürü Murat Kaya Beşiroğlu ve Accenture Dijital Pazarlama ve Satış Müdürü Ayşenur Topdağı Evcil konuştu.
Açılış konuşmasını yapan Evam CEO’su Bülent Demirkurt, Evam’ın bir dünya markası olma vizyonuyla hareket ettiğini, hedefin 2016 yılının ikinci yarısında küresel müşterilere proje üretmek ve 2017 itibarı ile yeni küresel referanslar oluşturmak olduğunu vurguladı. Demirkurt, Evam’ın 8 farklı ülkede, 200 milyondan fazla kullanıcıya dokunduğunu, 12 milyar ticari olayı gerçek zamanlı işleyerek müşterilerinin hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunduğunu da sözlerine ekledi.
Evam Kurucusu Can Alhas ise Evam’ın bilgiden aksiyona giden en kısa yol olmayı hedeflediğini belirterek, büyüyen bilgiye yönelik aksiyon almanın zorluklarını ortadan kaldırmak için çalışacaklarını söyledi. IoT konusunun giderek büyüdüğünü belirten Alhas, 2017 yılında IoT yönetimi için çözümler üretmeye odaklanacaklarını da vurguladı. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN