Bilişim Dünyası 04 NİSAN 2014 / 14:26

Analiz yeteneği, avantaj demek

Almanya merkezli Metro Group’un lokomotif şirketi olan Metro Toptancı Market çalışanları raporlama aracı olarak QlikView’u seçti. QlikView Projesi, Metro toptancı market merkezi yönetimi tarafından en iyi raporlama ve analiz uygulaması olarak kabul gördü. QlikView Projesi ile iş birimlerinin anlık oluşan ihtiyaçlarını kendileri karşılayabilmeleri ve izlemek istediği parametreleri kendileri belirleyerek, derinlemesine analiz yapabilmeleri sağlandı.

Metro Toptancı Market Bilgi Yönetimi Bölümünde İş Zekâsı ve Karar Destek Sistemleri Yöneticisi Haldun Mürütoğlu, QlikView projesinin uluslararası bir projeye dönüşmesini şöyle aktardı:

‘’QlikView raporlama ve analiz projesi tamamlandıktan bir süre sonra Metro Market Türkiye bünyesindeki QlikView kullanıcılarına sistemle ilgili geri bildirim almak amacıyla bir anket çalışması gerçekleştirdik. Bütünü temsil etmesi açısından her departmandan en az bir kullanıcı seçtik. Anket çalışması sonucu katılımcıların tamamına yakını QlikView’u şirket bünyesindeki diğer raporlama araçlarına tercih ettiklerini belirttiler, bu tercihlerindeki en etkili faktörün QlikView’un kullanımı kolay, hızlı ve zaman verimliliği yüksek bir iş zekâsı ve analiz aracı olduğunu söylediler. Bunun yanısıra, diğer iş zekâsı ve raporlama araçları ile yapılamayan analizlerin, QlikView platformunda yapılabilmesi de ayrı bir etken oldu. Talep üzerine Metro toptancı market merkezi yönetim ve diğer Metro ülkelerinin üst yönetimlerine sunumlar yapıldı. Projemiz en iyi raporlama ve analiz uygulaması olarak kabul edildi. İtalya, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Romanya, Polonya gibi ülkelerde kullanılmaya başlandı. Diğer Metro ülkelerinde de kurulum aşaması devam ediyor.”

 
ETİKETLER : Qlikview

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics