Bilişim Dünyası 06 NİSAN 2015 / 09:26

Analizler sentez modellere dönüştürülüyor

Netcad, Planet ürününün son versiyonunu tanıtmak üzere 19 Mart’ta Ankara’da ‘Planlama Uygulamaları Çalıştayı’ düzenledi. 2014 yılında yaşam kalitesi yüksek, sağlıklı ve güvenli çevreler oluşturmak amacıyla hazırlanan Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliği ile birlikte sektör uygulamaları da değişikliğe uğradı. Yeni düzeni, yenilenen yazılımıyla karşılayan Netcad, hem uygulamalarını anlatmak hem de Planet ürününün son versiyonunu tanıtmak üzere plancılarla bir araya geldi. Mekânsal planların kalitesini artırmak amacıyla yürürlüğe alınan yeni yönetmelik, kurumların hızla yeni düzene geçiş yapma zorunluklarını da beraberinde getirdi. Netcad, bu yönetmeliğe uygun planlama çözümlerini ve yenilediği planlama uygulaması Planet 7’yi düzenlediği çalıştayda anlattı.

 

Çalıştaydaki sunumlar; Teknik Hizmetler ve Eğitim Müdürü Tunç Emre Toptaş ile Projeler Grup Yöneticisi Sedef Yıldırım tarafından yapıldı. Birinci bölüme yeni yönetmeliğe değinerek başlayan Toptaş, topografik, hidro topografik ve çevresel analizlere ve bu analizlerin sentez modellere dönüştürülmesine de değindi ve sunumunu üç boyutlu plan simülasyonları anlatarak tamamladı. Etkinliğin ikinci kısmında konuşan Yıldırım ise özellikle yerel yönetimlerdeki ‘Plan Süreç Yönetim Sistemleri’ni aktardı.

 
ETİKETLER : 1016

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN