Bilişim Dünyası 26 MAYIS 2014 / 08:07

Android geliştiricileri ODTÜ’de buluştu

BThaber ve BTnet.com.tr’nin destekleyicileri arasında yer aldığı Android Geliştirici Günleri 20 farklı ülkeden 2 binin üzerinde katılımcıyı Ankara’da buluşturdu.

16-17 Mayıs tarihleri arasında ODTÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Türkiye ile dünyanın çeşitli ülkelerinden teknoloji gruplarının gönüllü olarak gerçekleştirdiği Android Geliştirici Günleri’nde 32’si yabancı toplamda 63 konuşmacı dört farklı salonda; Android, mobil teknolojiler ve yazılım geliştirme ile ilgili tecrübe ve bilgilerini 2 binin üzerinde katılımcıyla paylaştı. Konferans aynı zamanda paylas.com üzerinden canlı olarak da yayınlandı.
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve Google, Paypal, Sony, HTC, Nokia, Alcatel, Turkcell ve OBSS’nin ana sponsorlar arasında yer aldığı etkinlik, GDG (Google Developer Group) İstanbul, GDG Eskişehir, GDG Konya, GDG Ankara ve IEEE ODTÜ öncülüğünde 20 farklı ülkeden geliştirici gruplarının işbirliğiyle gerçekleşti. Açık konferans niteliği taşıyan AGG, dünyaya ve Türkiye’ye değer katmak amacıyla, teknolojiye ilgi duyan öğrenci ve farklı mesleklerden kişilerin birlikte düzenlediği bir organizasyon olarak artık geleneksel hale gelmeye başladı. Yoğun ilgi gören organizasyonda katılımcıların farklı ülke, meslek ve yaş gruplarından olması dikkat çekti. Etkinlik esnasında ayrıca ‘Hackathon’ adı verilen bir mobil uygulama geliştirme yarışması gerçekleştirildi. 24 saat aralıksız süren yarışmaya yurtdışından da ekipler katıldı. Beş dilin konuşulduğu yarışmada 11 yaşındaki öğrenciden doktora mezunlarına kadar geniş bir yelpazede 47 kişiden oluşan 17 ekip yeteneklerini sergiledi.
Android Geliştirici Günleri düzenleyicilerinden Oğuz Mermerkaya, katılımcı ve konuşmacı hedeflerine ulaştıklarını belirterek “Ülkemiz açısından bu konferansın gönüllü insanların bir araya gelerek küresel işler yapabileceğine güzel bir örnek olduğunu düşünüyoruz. Gelecek yıl konferans organize edilirse toplumun konferansı sahiplenmesine yönelik hamleler yapılabilir” ifadesini kullandı.
ETİKETLER : Sayı:973

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics