Bilişim Dünyası 10 ARALIK 2012 / 10:55

Ankara’dan dünyaya Ar-Ge desteği

Siemens Enterpise Communications, satış ve pazarlama faaliyetlerini yürüttükleri ofislerini Ekim 2012’de İstanbul’da açıp Türkiye yatırımlarına devam ederken, Ankara ODTÜ Teknokent’teki 100 kişilik Ar-Ge ekibiyle de dünyaya destek veriyor.
İşletmeler için Tümleşik İletişim (Unified Communications) çözümleri ve ağ altyapısı alanlarında öncü ve küresel bir sağlayıcı olan Siemens Enterpise Communications’ın EMEA APAC (Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik Bölgesi) Bölge Başkanı Wolfram Fischer ve Türkiye Ülke Müdürü Ahmet Gül, şirketin yapılanmasını, vizyon ve hedeflerini anlattılar.
Wolfram Fischer, kurumlara maliyet tasarrufu, verimlilik ve esneklik sağladıklarını dile getirirken, tümleşik iletişim çözümleriyle en iyi bütünleştirmeyi gerçekleştirdiklerini vurguladı. Fischer, “Siemens Enterprise Communications olarak küresel pazarda lider bir rol üstleniyoruz. Küresel 500 şirketlerinin yüzde 75’i iş süreçlerinde Siemens Enterprise Communications çözümlerini tercih ediyor. Küresel kurumsal iletişim pazarı, 2010’da 135,9 milyar, 2011’de ise 144,9 milyar dolarlık hacme ulaştı. Büyüyen bir eğilime sahip olan kurumsal iletişim pazarının; 2015’te 166,7 milyar dolar büyüklüğe ulaşması öngörülüyor. Küresel olarak baktığımız zaman, önemli pazarlardan önemli projeler kazanmış durumdayız. İngiltere’nin devlet altyapısındaki ses ve veri hizmetlerinde tek akredite iş ortağıyız. Almanya’da İş ve İşçi Bulma Kurumu gibi önemli kurumlarında bizim çözümlerimiz kullanılmakta. Bunun yanı sıra sağlık, finans, perakende sektörlerinde de yer alıyoruz” açıklamasını yaptı.
TRIC’in T’sine odaklandık
Tüm dünyanın ilgisini çeken Türkiye pazarını çok dikkatli bir şekilde takip ettiklerinin altını çizen Wolfram Fischer, “Siemens geçmişte Türkiye pazarında çok başarılıydı. Siemens Enterprise Communications olarak Türkiye pazarına çok daha fazla katma değer kazandıracağımızı düşünüyoruz. Ben, çok hızlı kalkınan ülkelere TRIC (Turkey, Russia, India, China) diyorum ama bunlar içinde özellikle Türkiye’ye odaklanmış durumdayız. Almanya-Türkiye ilişkileri çok kuvvetli, Siemens de bir Alman şirketi. Bu önemli pazara hızla yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Küresel gücümüzü Türkiye’ye taşıyacağız
Siemens Enterprise Communications Türkiye Ülke Müdürü Ahmet Gül de, üç yıl içinde pazar lideri olmayı hedeflediklerini vurgulayarak Türkiye’deki iş ortaklığı yapılarını güçlü sistem bütünleştiricileri ve bayi yapısıyla güçlendirmeyi amaçladıklarını söyledi. Gül, “Mevcut olan küresel gücümüzü Türkiye’de de görebilmek için adımlar atıyoruz. Büyük ölçekli şirketler dünyada çözümlerimizi kullanıyor, küresel anlamda önemli devlet projeleri gerçekleştiriyoruz;  bunu Türkiye’ye de taşımak istiyoruz. Uzun yıllardır tüm dünyaya Ankara ODTÜ Teknokent’ten yaklaşık 100 kişilik bir Ar-Ge ekibi ile destek veriyoruz. Ekim 2012’den bu yana satış ve pazarlama faaliyetlerimizi yürüttüğümüz ofislerimizi İstanbul’da açarak Türkiye’ye yaptığımız yatırımlara devam ediyoruz. Pazar liderliği hedefine ulaşmak için, hem sektörde deneyimli kişileri ekiplerimize kazandırıp hızla büyüyoruz hem de ödüllü küresel 500 akredite iş ortaklığına sahip kanal programları Go-forward’ı Türkiye’de başlattık” dedi.
ETİKETLER : Sayı:899

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics