Bilişim Dünyası 16 MART 2016 / 11:00

Ankara ‘Teknoloji Platformları’ başlıyor

Devlet kurumlarının üst düzey yetkilileri ve bilişim sektörünün önde gelen teknoloji firmaları, bir kez daha dikkat çeken projeleri, yatırımları konuşmak, paylaşmak için Ankara’da bir araya gelecek.
Bilişim Zirvesi Etkinlik Şirketi, 23 Mart Çarşamba günü “Kamuda BT Yönetişimi Teknoloji Platformu” ve “Biyometri & Güvenlik Teknoloji Platformu” isimli 2 ayrı konferans dizisini Ankara Swissotel’de gerçekleştirecek. Kamu ve özel sektor kurumlarından çok sayıda kişinin katılımcı olarak yer alacağı konferanslarda, kamudan yetkili isimler, özel sektör yöneticileri ve teknoloji şirketlerinden isimler ile birlikte yeni eylem planlarında teknoloji yapılanmasına verilen önem ve bu alanda yapılmakta olan yatırımları ele alacak. e-Devlet alanındaki tüm teknolojik konulardaki gelişimler güncel biyometri projeleri ile beraber ele alınacak, veri güvenliğinden sistem seçimine kadar pek çok başlık yetkili isimlerin katılımı ile tartışılacak. 
Bilişim Zirvesi Genel Müdürü Neslihan Aksun, ülkemizde teknoloji gelişimi alanında atılan adımların teknoloji çağına yakışır bir şekilde ışık hızlıyla, her an yeniden yapılanmakta ve büyümekte olduğunu belirtti. Aksun, şu detayları paylaştı:
“Devlet kurumlarının üst düzey yetkilileri ve bilişim sektörünün önde gelen teknoloji firmaları, bir kez daha Kamuda BT Yönetişimi’nin dikkat çeken projelerini, yatırımlarını konuşmak, paylaşmak için Ankara’da bir araya gelecek. Paralel olarak gerçekleşecek olan Biyometri ve Güvenlik Platform konferansında ise risklerin ve tehditlerin karmaşıklaştığı teknoloji çağında güvenliğin sağlanması için gereken ileri teknoloji çözümleri olan biyometrik güvenlik teknolojileri detaylı bir şekilde ele alınmalı.”
Biyometrik tanıma metotlarının eklendiği pazarda temel olarak parmak izi, avuç içi damar, parmak izi, iris, retina, yüz ve ses tanıma gibi güvenlik yöntemleri mevcut. Bir diğer yandan kamunun dijital dönüşümü ve BT yönetişimi, kurumlar arası entegrasyon konularında sektörde çokça merak edilen detaylar mevcut. Biyometri teknolojilerinde günümüz ve gelecekteki yenilikler ve dünya örnekleri üzerine ışık tutacak görüşler “Kamuda BT Yönetişimi” ve “Biyometri & Güvenlik” temalarındaki Teknoloji Platform Konferansları'nda yer alacak.
Dışişleri Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, SGK, Sivil Savunma Müsteşarlığı, TBMM, KOSGEB, Tübitak Bilgem, TSE, Bilgi Güvenliği Derneği gibi pek çok kurumdan konusunda uzman konuşmacıların yer alacağı, tam gün sürecek olan bu 2 platform konferansında zengin bir içerik bulunuyor. Tüm sponsor konu ve konuşmacılarının yanı sıra “Kamuda BT Yönetişimi Teknoloji Platformu” Platin Sponsoru Canon Eurasia ve “Biyometri & Güvenlik Teknoloji Platformu” Platin Sponsoru Fujitsu Türkiye’nin yurt dışından gelecek konuk konuşmacı sunumları için katılımcılara simultane tercüme hizmeti de verilecek. Canon Eurasia, Fujitsu Türkiye, Hewlett Packard Enterprise, 4Dekas, Qlikview, Nakivo, Tesan, Pikare, Quadro ve Vector gibi çok sayıda lider teknoloji firması da bu platform konferanslarına sponsorluk ve içerik sağlamakta.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics