Bilişim Dünyası 21 ARALIK 2015 / 09:25

Ankara Startup Zirvesi 5.Yılını Kutluyor

Girişimci-yatırımcı buluşturma platformu Ankara Startup Zirvesi 5. yılını kutluyor. Girişimcilerin ilk adreslerinden birisi olan Ankara Startup Zirvesi bu yıl 27-28 Şubat tarihlerinde Bilkent Üniversitesinin MSSF salonunda ziyaretçilerini ağırlıyor.

27-28 Şubat tarihleri arasında Bilkent Genç Girişimciler Kulübünün düzenleyeceği Ankara Startup Zirvesi 16’, Türkiye ve Silikon Vadisinin girişimcilik ve iş dünyasının önemli isimlerinin, ayrıca devlet kademesinden de üst düzey katılımcıların bulunacağı bir etkinlik olacak.
Ankara Startup Zirvesi, katılacak konukları ile dikkat çekiyor: Girişim dünyasının değerli isimleri Ozan Yerli (CEO & Founder of Connected2.me), Sertaç Yakın (Melek Yatırımcı, Girişimci), Kaan Kayabalı ( CEO & Founder of Onedio), Yiğit Gürocak (Co-Founder of oBilet), Hakan Baş (CEO &Founder of Lidyana.com), Fatih Güner (Founder at sosyalmedya.co); yatırım dünyasının marka isimleri, Erhan Erdoğan (Türkiye Venture Partneri, 500 Startups), Ömer Akarca (Melek Yatırımcı, Galata Business Angels), Namık Kural (Melek Yatırımcı, TR Angels); kurumsal dünyadan ise saygıdeğer konuklar Yetki Kadri Mert ( CEO at Enerji JV), Burak Aktaş (CEO at sahibinden.com), Metin Salt (General Manager at Vestel Ventures), Gökhan Salmanoğlu (Pfizer Türkiye NeoBusiness Koordinatörü) ve daha birçoğu…

           Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de ve dünyada isim yapmış girişimleri bünyesinde barındıran Ankara Startup Zirvesi, yeni girişimcileri bekliyor. Ankara Startup; değeri dolar bazında 30 milyona ulaşan Connected2.me ve Türkiye’nin Silikon Vadisindeki co-working space’i T-Jump’ın ilk girişimcisi olan Kemal Apaydın’ın ilk kez sahne aldığı organizasyon olarak dikkat çekiyor. Bunların dışında Türkiye’nin popüler siteleri haline gelmiş oBilet, Stajım.net, Anlatsın.com ve GameLooper ve Ganipara da Ankara Startup Zirvesinin altın girişimlerinden birkaçı olarak yer alıyor.
Ya projeniz yoksa?
Herkes girişimcilik ne öğrenecek!
Ankara Startup Zirvesi pazarlama ve tanıtım bölümü başkanı Burak Can’ın dediği gibi ’“Zirvemizi; üniversitede okuyan ve girişimciliğe ilgi ve yeteneği olan arkadaşlarımızın kendilerini geliştirmeleri, girişimcilik ve iş dünyasına dair faydalı bilgi edinmeleri, günlük hayatlarını ve başarılarını takip ettikleri öncü isimlerle sohbet edebilmeleri, onlara akıllarına takılan her konuyu sorabilmeleri için düzenliyoruz.
Ankara Startup Zirvesi Genel Koordinatörü Alparslan Çelimli zirveleri hakkında şunlardan bahsetti: “Biz sanayi devrimini kaçırmış bir ülkede yaşıyoruz. Amacımız Türkiye’nin internet devrimini yakalamasıdır. Şu an bu hedef doğrultusunda birçok etkinlik düzenleniyor ama bu ekosistemin asıl aktörleri olan üniversite öğrencileri bu fotoğrafın dışında bırakılıyor. Biz zirvemizde, izleyici olarak daha çok üniversite öğrencilerine yer verip, onların bir şeyler öğrenmesi için çalışıyoruz.”
5. yıla özel 2 gün boyunca gerçekleştirilecek etkinliğin ana sponsorluğu Bilkent Cyberpark ve EnerjiSa üstlenecek. Yine 5. yıla özel, katılımcıların teknoloji dünyasından haberdar olmasını sağlamak amacıyla Startup Lounge alanı kurulacak. Startup Lounge’da Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinin yeni ürünlerini sergilediği, katılımcıların hızla gelişen teknoloji dünyasını takip etmesi olanak verilmiş olunacak. Ve bu yıl 1 şanslı katılımcı iphone 6 kazanma şansına erişecek.  
Ankara Startup Zirvesi’nin proje başvuru formuna veya katılımcı biletlerine www.ankarastartup.com adresinden ulaşılabiliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics