Bilişim Dünyası 22 NİSAN 2013 / 08:09

Ankara teknolojik dönüşüm için kilit konumda

11 Nisan’da Ankara’da düzenlenen HP Teknoloji Zirvesi’nde; yeni nesil sunucularla BT yönetiminin kolaylaştırılmasına, bulut bilişim ve veri güvenliğine, verimliliği artıran yenilikçi veri depolama çözümlerine, ağ altyapısının kesintisiz çalıştırılmasına yönelik kusursuz ağ yönetimi konuları gündeme getirildi.
HP Teknoloji Zirvesi’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren HP Türkiye Teknoloji Hizmetleri Ülke Müdürü Murat Cantürk, “Türkiye’nin geleceğe yönelik yatırım ve büyüme planlarının en önemli karar merkezlerinden biri olan Ankara, hem HP hem de Türkiye’nin teknolojik dönüşümü için kilit konumda olan bir şehir; ülkemizin hem kalbi hem de beyni. Önümüzdeki dönemde Ankara’ya her zamankinden daha fazla odaklanacağız. 2023 vizyonunun bir parçası olmak bizi heyecanlandırıyor. Ankara’nın milli gelirden aldığı payın büyümesi için rekabetçiliğini artırması gerekiyor. Bunun için, özellikle ülkeye öncü konumda olması gereken kamu kurumlarının, bilgi teknolojilerine yatırımlarının artması şart. Böylece Ankara; tüm Türkiye’ye yön veren ana karar merkezi ve model şehir konumunu daha da pekiştirebilir” dedi.

30 günde özel bulut
HP Türkiye Teknoloji ve Bulut Bilişim Lideri Mert Sarıkaya da şu açıklamaları yaptı:
“Ciddi bir değişimden geçiyoruz; yepyeni iş yapış şekilleri ortaya çıktı. Günümüzün BT dünyasını ise dört eğilim şekillendiriyor ve hepsi birbirini destekliyor. Bütün bu gelişmelere paralel olarak HP; bulut bilişim, büyük veri ve kurumsal güvenlik konularına odaklanıyor. HP olarak müşterilerimize bulut yolculuğunda rehberlik etmeyi ve uçtan uca çözümler sunmayı misyon edindik, sadece vizyon sunmaktan öte bulutu hayata geçiriyoruz. Sunduğumuz bütünleşik HP CloudSystem çözümler ile kurumların 30 gün içinde kendi özel bulutlarını hayata geçirerek bu alanda liderlik ediyoruz.”
ETİKETLER : Sayı:918
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN