Bilişim Dünyası 16 TEMMUZ 2014 / 10:35

Apple ve IBM’den iş ortaklığıApple ve IBM, kurumsal mobiliteyi yeni bir iş uygulamasına çevirecek özel bir ortaklık girişiminde bulunduğunu duyurdu. Böylece IBM’in büyük verilerini ve analitik özelliklerini iPhone ve iPad’e getirecek.

Bu ortaklık ile yapılan işin şeklini yeniden tanımlamayı, sektördeki mobilite sorunlarını ele almayı amaçlıyor ve bunu dört ana maddeye ayırıyor:

• iPhone ve iPad için her yönüyle özel olarak geliştirilen yerli uygulamalar da dahil 100'den fazla sektöre özel kurumsal çözümlerden oluşan yeni bir sınıf,

• Cihaz yönetimi, güvenlik, analitik ve mobil bütünleştirmesi de dahil olmak üzere iOS için optimize edilmiş IBM bulut hizmetleri,

• Şirketin ihtiyaçlarına uygun yeni AppleCare hizmet ve desteği,

• Cihaz aktivasyonu, tedarik ve yönetimi için IBM’den yeni paket teklifler.

IBM’in büyük veri ve analitik yetenekleri, danışmanları ve yazılım geliştiricilerinin gücü ve Apple’ın tüketici deneyimi, donanım ve yazılım bütünleştirmesi ve geliştirici platformu ile iki şirket özel bir işbirliği oluşturmayı planlıyor. Bu birleşme ile işletmelerin ve çalışanların iPhone ve iPad kullanarak çalışmalarını daha hızlı ve daha kolay gerçekleştirebilecekleri yeni uygulamalar yaratacaklar.

IOS anlaşmasında IBM MobileFirst’ün bir parçası olarak IBM de dünya çapındaki müşterilerine sektöre özgü çözümler sunan iPhone ve iPad'ler satacak.

Apple ve IBM bu ortaklık için paylaştıkları vizyon ile, şirketlerin bilgi, veri, analiz ve iş akışları ile iPad ve iPhone’ların özelliklerini birleştirerek dünya üzerindeki iş uzmanlarına sunacak. İki şirket de birlikte çalışarak kurumsal mobilite çözümlerinin temel unsurlarını sağlamaya çalışacak.

 
ETİKETLER : Apple IBM iOS
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN