Bilişim Dünyası 05 ŞUBAT 2014 / 09:00

Ar-Ge kurmadı, ortak oldu

Sestek, Botego’nun yüzde 30’luk hissesini satın alarak, önemli bir yatırıma imza attı. Şirketler arasındaki hisse alım-satım sözleşmesi; Sestek Genel Müdürü A. Serdar Karadayı ile Botego Kurucu Ortakları Ekim Nazım Kaya ve Devrim Demirel tarafından imzalandı. Sestek ve Botego, bugüne kadar edindikleri bilgi birikimini paylaşarak, müşterileri için katma değerli teknoloji çözümleri üretmeyi ve Türkiye’nin yanı sıra, başta Kuzey Amerika olmak üzere yurtdışı pazarına sunmayı planlıyor.
Konuyla ilgili bilgi veren Sestek Genel Müdürü A. Serdar Karadayı, “Sestek olarak alanında uzman bir Ar-Ge şirketi olan Botego ile ortaklık gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Ortaklık sayesinde, her iki şirket de birbirine katkıda bulunan çalışmalar gerçekleştirecek. Özellikle yurtdışındaki yatırımlarımızın artarak süreceği önümüzdeki dönemde, Sestek’in yurtdışında da adından söz ettiren bir firma olmasını hedefliyoruz.” dedi.
Botego Kurucu Ortağı Ekim Nazım Kaya ise “Botego olarak Türkiye'de alanında rakipsiz bir Ar-Ge şirketi olan Sestek’in desteğini almaktan gurur duyuyoruz. Yatırım sonrası yurtdışı pazarlardaki varlığımızı belirgin biçimde artırmayı hedefliyoruz. Bu çerçevede teknoloji ihracatının, hem Türkiye'nin yetişmiş nitelikli insan gücünü verimli biçimde kullanma, hem de cari açığı kapatma hedefinde önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyoruz.” diye konuştu.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics