Bilişim Dünyası 11 AĞUSTOS 2017 / 07:18

Ar-Ge ve inovasyonda yol haritası oluşturulacak

Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) tarafından ilki geçen yıl gerçekleştirilen Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’nin ikincisi 6-7 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Türkiye’yi 2023 hedeflerine taşıyacak Ar-Ge çalışmalarını ve bu alandaki lider isimleri bir araya getirecek olan zirve ve sergide, Türkiye’nin inovasyon ve Ar-Ge liderleri konuşacak. Etkinlik kapsamında ayrıca Türkiye’nin milli ve yerli projeleri de katılımcılara tanıtılacak. 
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı himayelerinde; Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK, DEİK ve TOKİ'nin katkıları ile düzenlenecek zirve kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından üniversiteler, teknoparklar, kalkınma ajansları ve Ar-Ge merkezleri bir araya gelecek.
Zirvede 10 oturumda inovasyon ve Ar-Ge’nin lideri 40 konuşmacı, kendi alanlarında Türkiye’nin geleceğini konuşacak. Sergide ise Türkiye’nin milli ve yerli projeleri dâhil, bazıları ilk kez sergilenecek inovatif projeler tanıtılacak. İki gün sürecek zirvede düzenlenecek oturumlarda savunma sanayinden ulaştırmaya, sağlıktan iletişime kadar pek çok alanda fırsatlar ve alternatif modeller tartışılacak. Yerlileşme ve millileşme konularında engel teşkil eden konular hakkında çözüm önerileri üretilecek. Kalkınma ve ilerlemenin temeli olan “yerli yenilik” kavramlarının tanımlanmasına öncülük edilirken, merkezinde bilgi ekonomisinin yer alacağı yerel kalkınma modelinin oluşturulmasıyla ilgili olarak sivil inisiyatif oluşturmak üzere çalışmalar gerçekleşecek. Ayrıca ulusal desteklerin yanında ek finansman kaynakları oluşturulmasıyla ilgili müzakereler de yapılacak.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics