Bilişim Dünyası 09 EYLÜL 2013 / 08:03

Arbor Türkiye’de

İnternet servis sağlayıcıları, internet üzerinden hizmet veren ve işini büyük ağlar üzerinde yürüten şirketler için ileri düzeyde güvenlik önlemleri sunan Arbor Networks, gelişen ekonomisi ve artan çevrimiçi çalışma eğilimi nedeniyle Türkiye’de ilk temsilciliğini açtı.

İşini internet ile ilişkilendiren kuruluşların bağlantılarını ve fikri mülkiyet haklarını koruyabilmeleri için yüksek güvenlik çözümleri sunan Arbor, özellikle internet üzerinden verilen hizmetleri engellemeye yönelik DDoS saldırılarını önleyen çözümleriyle tanınıyor. Yaklaşık 13 yıldır ABD’de ikamet eden ve Arbor’un ülkemize yatırım yapmaya karar vermesiyle birlikte Türkiye’ye dönen Serhat Atlı şirkette EMEA Bölgesi Danışman Mühendisi olarak görev yapıyor.
Türkiye’deki büyük servis sağlayıcıların hemen hepsine hizmet sunduklarını ifade eden Serhat Atlı, “İlk etapta bu kurumlarla olan ilişkilerimizi güçlendirmeyi hedefliyoruz. Sonrasında ise Türkiye için yapılacak yatırımlarımızın miktarı artacak” dedi.
Öte yandan internet servis sağlayıcıları, büyük kurumsal ağlar, bulut ve barındırma şirketleri için on yılı aşkın süredir ağ güvenliği ve yönetimi çözümleri sunan Arbor Networks, dünya genelinde gerçekleşen tüm internet saldırılarını Atlas platformundan izliyor. Saldırı ve trafik bilgilerini Atlas.Arbor.Net adresinden tüm dünyayla paylaşan Arbor, kullanıcılarını kötü niyetli İnternet kullanıcılarından koruyor.

Saldırılar artıyor
Serhat Atlı, “Gelişen ve büyüyen kuruluşlar için internet bağlantısı, elektrik, su kadar temel bir gereksinim haline geldi. Ancak onların internet bağlantılarını tehdit eden DDoS saldırıları giderek artıyor ve daha da karmaşık hale geliyor. Bu saldırılara karşı dünya çapında çözüm sunan Arbor, Türk şirketlerini DDoS saldırılarının azaltılması ve güvenlik önlemlerinin artırılması için desteklemek üzere Türkiye’de temsilciliğini açtı” dedi.
Sistemin kaldırabileceği yükün çok üzerinde anlık istek yollayarak sistemi cevap veremez ve erişilemez hale getiren günümüzün popüler DDoS saldırılarından korumaya yönelik çözümleri ile dünya çapında ün yapan Arbor Networks, aynı zamanda kritik kaynaklara yetkisiz erişimi durdurma, kurumsal güvenlik politikalarını uyulmasını zorunlu kılma ve veri kaybını önleme gibi avantajlar sağlıyor.
Infonetics’in Haziran 2013 tarihli araştırmasına göre Arbor Networks, DDoS saldırılarını önlemeye yönelik uygulamalar pazarında hem mobil, hem taşıyıcı, hem de kurumsal segmentlerdeki en iyi çözüm sağlayıcı olarak gösterildi.
ETİKETLER : Sayı:937

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics