Bilişim Dünyası 20 KASIM 2011 / 15:35

Arçelik, Avrupa Teknoloji Platformu Yönetim Kurulu’nda

Avrupa’da yapılandırılan Networked and Electronic Media (NEM) Girişimi (Teknoloji Platformu) insanların eğlence ve
yaşam değeri kalitesini artırmak için çeşitli
medya biçimlerinin sorunsuz olarak, teknolojik şeffaf ağlar üzerinden kullanıcılara aktarılacağı, yenilikçi bir platforma odaklanan bir yapı. NEM Girişimi üyeleri  çeşitli sanayi sektörlerinin yanı
sıra araştırma ve
düzenleyici kurumlardan geliyor. Arçelik de 2010
ve 2011’de yapılan NEM genel kurullarına katılmış şirketler arasında yer alıyor. Ayrıca son iki yıldır
düzenlenen NEM
Zirvelerine de DIOMEDES Projesi kapsamında birer makale ile de yer aldı. Bu yıl 27-29 Eylül tarihlerinde Torino Politeknik Üniversitesi’nde
düzenlenen NEM Zirvesi sırasında düzenlenen
genel kurulda yapılan seçimlerde Arçelik Ar-Ge Yöneticisi Cem Kural yönetim kuruluna aday
oldu ve seçildi. Seçim öncesi yapılan konuşmalarda Cem Kural Arçelik şirket sunumunu yaptı. Arçelik’in  önümüzdeki 2 yıl boyunca yönetim kurulunda yer alacağı kurulun ilk toplantısı 23-24 Kasım tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek.
AB Komisyonu ile paralel çalışma ağırlıklı olarak NEM üyelerinin oluşturduğu şirketler EFII girişimini (European Future Internet Initiative - Avrupa Geleceğin İnterneti Girişimi) başlatmış şirketler. Bu girişimin oluşturduğu taslak işbirliği programı AB Komisyonu tarafından kabul edilerek FI-PPP (Future Internet-Public Private Partnership) Geleceğin İnterneti Kamu-Özel Kesim-İşbirliği programına dönüştürülmüş durumda. Oluşturulan programa AB Komisyonu’ndan toplam 300 milyon avro hibe de sağlanmış.
ETİKETLER : Sayı:846

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN