Bilişim Dünyası 02 EYLÜL 2013 / 15:55

Arena'dan büyük BT hamlesi

Arena Bilgisayar , ADEO Danışmanlık A.Ş.’ne %51 oranıyla  yatırım yaptı.Arena Bilgisayar CEO’su Tarık Tüzünsü yaptığı açıklamada,  Arena’yı yine pazarda lider konumunda tutmak üzere farklı alanlarda yatırımlar yapıyoruz. 2012 yılında elektronik güvenlik ürünleri sektöründe kurduğumuz  Sensonet firmasından sonra, BT Danışmanlık hizmetleri alanında stratejik bir yatırım arayışındaydık. Bilişim danışmanlığı, bilişim güvenliği, ağ hizmetleri sanallaştırma,  iş sürekliliği gibi özellikli ve detaylı teknik bilgi gerektiren alanlarda danışmanlık ve kurulum hizmet veren, ADEO ile birlikte gerçekleştirmenin en doğru yol olduğuna karar verdik.''dedi.

Arena yönetimi değişmeyecek 

Tüzünsü, açıklamasında Adeo’nun Türkiye ve çevre ülkelerde bağımsız bir organizasyon olarak BT servis ve eğitim alanında çalışmalarını sürdürecek   bir lider olduğuna inanıyoruz. Mevcut yönetim kadrosu aynı görev ve yetkileri ile şirketin yönetim kadrosunu oluşturmaya ve ADEO’yu Arena’nın kurumsal ilkeleri çerçevesinde ama bağımsız bir şirket olarak yönetmeye devam edeceğiz'' dedi.  Ayrıca,  Adeo’nun en önemli özelliği olan üretici ve iş ortakları ile birlikte hareket etme olarak tanımlanabilecek Corp-To-Corp iş modelinin de aynen devam edeceğini bildirdi.

Ortak Redington'dan BT yatırımına destek

Arena ortaklarından Güney Asya, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin en büyük BT dağıtıcılarından olan Redington da şirketin  bu sektördeki yatırımlarını onaylıyor. Kurumsal ürünler alanında çalışan bayi ve müşterilere sağlanacak hizmetin niteliğinin artırılması konusunda gereken rolün üstlenmesini destekliyor.
ETİKETLER : adeo Arena BT

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics