Bilişim Dünyası 23 TEMMUZ 2015 / 13:11

Artan veriye yazılımla dizginleyin

Araştırma şirketi McKinsey’in raporuna göre, 2020’de sayısal veri kapasitesi 35 ZettaByte’a  ulaşacak. Bağımsız araştırma kuruluşu Statista’nın dünya çapında yaptığı araştırmada ise küresel depolama pazar payı, sene sonuna kadar 17,2 milyar doları aşacak. Bu veriler ışığında, gerek ulusal gerekse uluslararası alanda büyük önem teşkil eden veri depolamanın, kurumların operasyonel süreçlerini de doğrudan etkilediği görülüyor. Bu nedenle kurumlar, iş sürekliliklerini kesintiye uğratmamak ve daha çok verimlilik için yenilikçi veri depolama çözümlerine yöneliyor. Veri depolama alanında kullanıcı merkezli bir yaklaşım sunan Synology, pazara sunduğu Diskstation DS715 ve DS215+ ürünleriyle kurumlara yeni depolama seçenekleri sunuyor.

İş süreçleri hız kazanıyor

DS715 dört çekirdekli işlemciye, DS215+ ise çift çekirdekli işlemci ve iki adet yuvaya sahip. Tek noktadan NAS çözümü sunmak üzere tasarlanan ürünler, şifreleme motoru özelliğiyle, KOBİ’lerin verilerini kolaylıkla saklamalarını, korumalarını ve paylaşmalarını sağlıyor. NAS ürünleri KOBİ’lerin ilk yatırım maliyetlerini en aza indiriyor. Fiyat performansı, güvenirlik ve verimlilik göz önünde bulundurularak tasarlanan ürünler, iş süreçlerini de hızlandırıyor.

DS715; üzerinde 1,4 GHz dört çekirdekli işlemci ve 2 GB RAM bulunduruyor. 216 MB/s okuma ve 142 MB/s yazma imkânı sunan DS715, hızlı veri iletme olanağı sağlıyor. Ayrıca 205 MB/s hızındaki şifreleme motoru sayesinde veri okumayı mümkün kılıyor. 1,4 GHz çift çekirdekli işlemci ve 1 GB RAM ile gelen DS215+ ise 209 MB/s okuma ve 139 MB/s yazma hızıyla yüksek performans sunuyor. Şifreleme motorunu içerisinde barındıran DS215+, 145 MB/s’lik okuma hızlı ile yüksek veri gönderimine imkân sağlıyor.

 
ETİKETLER : 1031

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics