Bilişim Dünyası 26 MAYIS 2014 / 08:09

Artı Bilgisayar güçlenerek büyüyor

Türkiye’de konsept mağazacılığının öncülerinden Troy, Apple Yetkili Servisi, Apple Eğitim Çözüm Ortaklığı ve çevrimiçi mağazalarıyla Artı Bilgisayar ürün ve çözüm yelpazesini genişletmeye devam ediyor.

Artı Bilgisayar Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Tiryaki ile Türkiye’deki konsept mağazacılık, Apple ürünleri denince akla ilk gelen mağazalardan Troy ve geçtiğimiz günlerde Türkiye’de oldukça şaşalı bir açılış gerçekleştiren Apple Store hakkında konuştuk.

Troy ve Artı Bilgisayar hakkında kısa bir bilgi alabilir miyiz?
Artı Bilgisayar, 21 yıl önce Türkiye’nin ilk Apple Yetkili Satıcılarından biri olarak başladığı ticari yaşamını sürekli geliştirerek sürdürüyor. 8 yıl önce yine Türkiye’nin ilk “Apple Premium Reseller” mağazası olan Troy’u Kanyon alışveriş merkezinde açan Artı Bilgisayar, Apple markasıyla özdeşleşen kurumsal bir yapıya sahip. Artı Bilgisayar, Troy Mağazaları, Artı Apple Yetkili Servisi, Apple Eğitim Çözüm Ortaklığı ve son olarak çevrimiçi alışveriş imkanı sağlayan troyestore.com ile Apple ayrıcalıklarını eksiksiz olarak Türkiye ile buluşturuyor. Artı Bilgisayar’ın perakende alanında müşteriyle buluşan yüzü olan Troy mağazaları şu anda Kanyon Levent, City’s Nişantaşı, Capitol Altunizade, Marmarapark Beylikdüzü ve İstanbul dışında da Markantalya Antalya’da hizmet veriyor.

Biz daha çok sizi Troy mağazalarınızla tanıyoruz, başka ne gibi hizmetleriniz var?
Aslında büyük ve kapsamlı bir operasyonumuz bulunuyor. Kurumsal satış, eğitim kurumları ile çözüm ortaklıkları, satış sonrası destek, Apple tarafından eğitilen uzmanlara ve 21 yıllık tecrübeye sahip Artı Apple Yetkili Servis, Lock ‘n’ Charge toplu şarj ve senkronizasyon cihazı dağıtımcılığına sahibiz.

Türkiye’de konsept mağazaların durumu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de özellikle teknoloji ürünleri daha çok büyük teknoloji marketlerinde tüketicilerle buluşuyor. Ancak Apple markası için durum böyle değil. Çünkü özellikle Apple Premium Reseller Mağazaları, gerek tasarımları gerekse yüksek eğitimli satış elemanlarıyla keyifli ve rahat bir ortamda danışmanlık da alınabilecek özel bir yapıya sahip. Büyük elektronik mağazalarda sergilenmeyen ürünlerin çoğu bizim mağazalarımızda sergileniyor.

Geçtiğimiz haftalarda açılan Apple Store’un satışlarınızı etkileyeceğini düşünüyor musunuz?
Apple Store, kısa vadede insanların merak edeceği bir mimari ve mağaza konseptine sahip. Fakat orta ve uzun vadede Apple markasına çektikleri dikkatin bizim mağazalarımıza olumlu yansıyacağını düşünüyoruz. Ürün ve hizmet kalitesiyle Apple Mağazalarının tümü çok üst düzeyde.

Mağazanızda düzenlediğiniz kampanyalardan söz edebilir misiniz?
Troy olarak kampanyayı seven bir yapıyız. Her ay en az iki cazip teklifle müşterilerimizin karşısına çıkıyoruz. 1-15 Mayıs tarihleri arasında Habitat ile ortak bir çalışma gerçekleştirdik. Her iki şirket de 500 TL’lik alışveriş için diğer mağazada kullanılmak üzere 100 TL’lik bir hediye çeki veriyor. Hediye çekleri 31 Mayıs tarihine kadar kullanılabiliyor. iMac modeline kendi mağazamızda kullanılmak üzere 200 TL’lik hediye çeki veriyoruz. Bunun yanında çeşitli kredi kartlarına vade yapma ve hızlı tüketici kredisi kullanma gibi imkanlar da sağlıyoruz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics