Bilişim Dünyası 16 NİSAN 2011 / 01:15

Artık KOBİ’ler de CRM yapabilecek

Koç.net, Surado işbirliğiyle KOBİ’lere tamamı Türkçe çevrimiçi CRM çözümlerini sunmaya başladı.
Koç.net hem kurumsal hem de bireysel pazardaki payını büyütme hedefiyle gerçekleştirdiği uluslararası stratejik işbirliği ortaklıklarına, CRM hizmetleri konusunda küresel pazarın önde gelen oyuncularından Surado ile yaptığı anlaşmayı da ekledi. Koç.net, Surado işbirliği ile KOBİ’lere, tamamı Türkçe ilk çevrimiçi CRM çözümlerini, Surado CRM Online Türkiye başlığı altında, kullanımı ve uygulaması kolay, maliyet avantajı sağlayan, farklı bütçe ve ihtiyaca uygun paket alternatiflerine sahip esnek bir modelde sunacak.
Koç.net Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca ve Surado Genel Müdürü Sundip Doshi Surado CRM Online Türkiye’yi gerçekleştirdikleri bir basın toplantısı ile tanıttı.
Mehmet Ali Akarca toplantıda yaptığı konuşmada, “Tüketim alışkanlıklarının değiştiği, tüketicilerin daha temkinli davrandığı müşteri memnuniyetini odak noktalarına taşıyan büyük ölçekli şirketlerin CRM hizmetlerine öncelik verdiklerine şahit olduk. Fakat KOBİ’ler kolay ulaşılabilir, uygulanabilir görmedikleri ve önemli bir maliyet kalemi olarak gördükleri CRM hizmetlerine gerekli yatırımı yapamadılar. Türkiye’nin alternatif telekom operatörü olarak Surado ile CRM’in gücünü kullanmak isteyen KOBİ’lere ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun çözümler sunmak üzere bir araya geldik” dedi.
Surado Genel Müdürü Sundip Doshi ise konuşmasında neden Türkiye’yi tercih ettiklerini şu sözleriyle açıkladı: “Türkiye’nin; genç ve dinamik iş gücü, artan rekabet ortamıyla gelen yatırım olanakları, dünyanın 16’ıncı ve Avrupa’nın altıncı en büyük ekonomisi olması gibi birçok özelliği ilgimizi çekti. Günümüzde başarılı olmayı hedefleyen hiçbir küresel şirket artık Türkiye’yi göz ardı edemez. Biz de Türkiye’yi küresel iş stratejimizde girmek istediğimiz öncelikli pazarların içinde belirlemiştik. Bu kararla yaptığımız tüm araştırmalar, Türkiye’de artık daha karmaşık yazılım ve BT uygulamalarına ilginin arttığı yönündeydi. Türkiye’de KOBİ’lerin BT uyumunun da yüzde 80 oranında olduğunu gördük. Türkiye’ye gelme kararımızda bizi harekete geçiren bir diğer büyük etken de stratejik iş ortaklığımızı Koç.net gibi Türkiye’nin en önemli telekomünikasyon şirketlerinden biriyle yapmamızdır.”
ETİKETLER : Sayı:817

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics