Bilişim Dünyası 09 ARALIK 2013 / 08:13

Artronic, Data Center Türkiye Konferansı’ndaydı

Artronic’in de sponsor olarak desteklediği Data Center Türkiye Konferansı 27 Kasım 2013 Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Konferansa içerik anlamında da destek veren Artronic’in “Veri Merkezlerinde Modüler UPS Uygulamaları” oturumunda veri merkezlerinin modüler yapılardan oluşturulmaları ve bunun getireceği faydalardan bahsedilirken, Artronic’in uzmanlık konusu olan güç sistemleri de veri merkezleri açısından değerlendirildi. Yeni eğilim ve BT yöneticilerinin de tercihi olan modüler kesintisiz güç kaynaklarının veri merkezleri içinde uygulamaları ve getirileri yönünde bilgi paylaşımında bulunuldu. Oturumda ayrıca Artronic’in Türkiye yetkili dağıtıcısı olduğu Huawei’nin modüler KGK modeli olan 5000E serisi de tanıtıldı.
Oturum konuşmacısı olan Artronic Genel Müdür Yardımcısı Elektronik Mühendisi Yüksel Erdoğan ile veri merkezlerindeki yeni teknolojiler ve eğilimlerle ilgili şunları söyledi:
“Akıllı mobil cihaz penetrasyonuna (hızla yaygınlaşmasına) paralel olarak, uluslararası veri şirketleri marketi de hızla yükselişe geçmiş ve önem kazanmıştır. IPTV gibi projeler, büyük şirketlerin sürekli ve yoğun veri analizi ihtiyaçları sebebi ile daha fazla veri depolama ve işleme kapasiteleri için talepler artmaktadır, bu da yeni veri merkezi alanlarına ihtiyaçları artırmaktadır.”
Erdoğan, veri merkezi stratejilerini hazırlayan şirketlere şu önerilerde bulundu: “Şirketler, kendi veri merkezi stratejilerini oluştururken, öncelikle modüler ve yedekli bir yapı oluşturulmalıdır. Bu yatırımı korumak ve büyümeyi planlı şekilde yapabilmek için temel şartlardandır. Ayrıca uygulamalar ve kullanılan altyapı, günümüzde konuştuğumuz, bulut bilişim, mobil uygulamalar, büyük veri ve sosyal medya uygulamalarına açık olmalıdır. Bu tür servisleri kolaylıkla sunabilmelidirler.”
ETİKETLER : Sayı:949

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics