Bilişim Dünyası 14 OCAK 2015 / 17:29

Aruba’nın gündemi KOBİ’ler

Aruba Networks, KOBİ ve KOBİ’lere hizmet veren kanal ortaklarının ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek için EMEA Aruba PartnerEdge Programını genişletmekte olduğunu duyurdu. Kısa süre önce piyasaya sürülen ve KOBİ’lere özel tasarlanan 802.11ac ürünleriyle birlikte, çeşitli yeni programlar, promosyonlar ve KOBİ yetkilendirme desteği, ayrıca İrlanda’nın Cork kentinde, odaklı bir KOBİ yetkinlik merkezi bu yapıda yerini alıyor. Merkez; kurulumu ve bakımı kolay, KOBİ’lere kolayca uyum sağlayabilecek Aruba Networks bulut tabanlı merkezi çözümleri ile Instant Access noktalarının satışında ortakları desteklemeye odaklanacak.

KOBİ’lerde orta yoğunluktaki kablosuz internet ortamlarına özel bir dizi giriş seviyesi çift radyo APsi olan 200 Serisi veya orta yoğunluktaki KOBİ kullanımlarında yüksek performans ihtiyacını karşılayan 210 Serisi AP, 802.11ac ürünüyle maliyet etkin bir biçimde yükseltme yapmak isteyen KOBİ’ler için mevcut seçenekleri daha da çoğalttı.

Aruba Networks Küresel Kanalları Başkan Yardımcısı Karl Soderlund, “Aruba Instant ve Aruba Central ile gördüğümüz ilginin yanı sıra, geçtiğimiz aylarda önemli sayıda ortak edinmemiz, Aruba Bulut Wi-Fi Çözümünün büyük bir hızla KOBİ’lerin tercihi WLAN çözümü olduğunu gösteriyor” dedi. Aruba Networks EMEA Kanal Satışları Direktörü Frederic Saint-Joigny de, “Tek elde toplanan KOBİ yetkinlik merkeziyle, Aruba mevcut ve yeni katılacak ortaklarımıza tek elden, tutarlı ve erişilmesi kolay bir destek merkezi sunuyor. Yetkinlik merkezi; telefon, e-posta, çevrimiçi sohbet ve diğer çevrimiçi hizmetler aracılığıyla yerel dil desteği sunuyor” bilgisini verdi.

KOBİ’lerin devleşen potansiyeli

Dell’Oro Group tahminlerine göre, yıllık KOBİ WLAN pazarı fırsatı birkaç yıl içinde 1,3 milyar dolara yaklaşabilir; zira KOBİ’ler ve dağınık şirketler hem küçük ofis/home ofis (SOHO) sınıfı cihazlarını yükseltmek hem de daha yüksek performanslı 802.11ac cihazlarına geçmek istiyorlar. Bağlama oturtmak gerekirse; bugünkü KOBİ WLAN pazarının yarısından biraz fazlası işletme sınıfı cihazlardan hizmet alıyor; bu durum da büyük bir satış fırsatını beraberinde getiriyor.

Temel taşı olarak Aruba PartnerEdge programıyla şirket, yeni ortakların hızla çözüm uzmanlığı edinip geliştirebilmelerini sağlamak üzere KOBİ pazarına yönelik KOBİ’lere özel bir web sitesi, çevrimiçi eğitim, promosyon ve satış yetkilendirme desteği başlatıyor. Her ortak aşağıdaki unsurları kapsayan 90 günlük bir işe alım ve alıştırma döngüsünden geçecek:

• Aruba Partner portalına erişim ve Aruba Quotient mobil uygulaması

• Bir Inside Channel Hesap Yöneticisinden özel destek ve Inside Channel SE

• Demo donanım teklifleri

• Ek iş getirisi için hedefi belirli promosyonlar

• Ücretsiz satış uzmanı eğitimi ve sertifikalandırma

Ayrıca, KOBİ kanalına özel bir dizi promosyon da tasarlandı. Aruba, KOBİ müşterilerine özel, Aruba Central için 50 dolarlık başlangıç fiyatı belirledi ve Instant AP için ‘4 alana 5.si bedava’ promosyonu düzenlendi. Aruba, yeniden satış ortakları bulmak, onları işe başlatmak ve alıştırmak üzere EMEA’daki dağıtım ortaklarıyla yakın işbirliği yapacak.

Ortaklar www.arubanetworks.com/sme adresinden programa katılabiliyor.

 
ETİKETLER : aruba

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics