Bilişim Dünyası 24 MAYIS 2018 / 14:45

Asseco SEE, ilk çeyrek sonuçlarını duyurdu

Asseco South Eastern Europe (ASEE) 2018 ilk çeyrek finansal sonuçlarını yayınladı. Buna göre ilk çeyreğin satış geliri, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 7 artış gösterek 33.2 milyon avro oldu.  İlk çeyrekteki büyümeye en büyük katkı ise Ödeme iş biriminden geldi. Geçen yılın aynı dönemine kıyasla, Ödeme iş biriminin satış karı yüzde 27 (3.4 milyon avro) artış ile 15.7 milyon avro olarak gerçekleşti. Ödeme iş birimindeki en büyük gelir ise yaklaşık 3 milyon avro ile Hırvatistan ve Romanya’daki ATM bakım hizmetlerinden geldi.
Bankacılık iş biriminde ise önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 2 artış ile satış geliri 7.7 milyon avro olarak gerçekleşti. Artış en çok ana bankacılık ve mobil uygulamalarda kendini gösterdi. Sistem entegrasyonu iş birimi ise önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 13 düşüş ile 9.7 milyon avro satış geliri elde etti.  
ASEE Yönetim Kurulu Başkanı Piotr Jeleński, “Ödeme iş biriminde bu çeyrekte de iyi sonuçlar elde etmemiz bölgedeki konumumuzu kuvvetlendirmekte" dedi. ASEE’nin ilk çeyrekteki net satış geliri ise önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 14 artış göstererek, 2.7 milyon olarak gerçekleşti. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics