Bilişim Dünyası 07 KASIM 2010 / 18:00

Asseco Türkiye’de hızlı bir büyüme gerçekleştirecek

Büyüme, ITD ve EST satın almasıyla gerçekleşecek.

ITD ve EST’yi satın alan Asseco SEE, ses otomasyonu ve güvenli elektronik ödeme çözümleri konusunda Türkiye’yi bir Ar-Ge merkezi olarak konumlandıracak.

Merkezi Polonya’da bulunan ve Avrupa’nın birçok ülkesinde faaliyet gösteren Asseco, ITD ve EST şirketlerini satın alarak Türkiye pazarına da giriş yaptı. 16 ülkede faaliyet gösteren ve Avrupa’nın önemli yazılım şirketleri arasında yer alan Asseco’nun bir iştiraki olan Asseco SEE (Asseco South Eastern  Europe) bünyesine katılan ITD ve EST, bu gelişmeler doğrultusunda sunduğu çözüm yelpazesini de genişletecek. Öte yandan İş Girişim de, ITD hisselerini Asseco’ya devretti.
Sistem bütünleştirme, kart operasyonu, bankacılık çözümleri gibi alanlarda faaliyet gösteren Asseco, yeni satın almalar ile birlikte çözüm yelpazesine ses otomasyonu ve güvenli elektronik ödeme sistemlerini de eklemiş oldu. Ses otomasyonu, çağrı merkezi çözümleri ve güvenli elektronik ödeme sistemleri konusunda Türkiye bir Ar-Ge merkezi konumunda olurken, ITD Genel Müdürü Hatice Ayas Asseco SEE’nin yönetim kuruluna girerek, bu konulardaki iş birimlerinin sorumluluğunu da üstlendi.
Asseco’nun uzun zamandır Türkiye pazarını takip ettiğini belirten Hatice Ayas, konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi:
“Asseco finans ve telekoma odaklanmış ve yeni pazarlarda iş yapma arzusu olan bir şirket. Bu çerçevede odaklarımız da kesişiyordu. Türkiye’nin dışında Türk Cumhuriyetlere de açılma planları var. Bu çerçevede Türkiye operasyonu bir merkez olarak konumlandırılacak ve kademeli bir büyüme gerçekleştirilecek. Ayrıca, Asseco’nun uzman olduğu diğer alanlardaki bilgi birikimi ve çözümler Türkiye pazarına sunulacak. Bu çerçevede de ITD’de yeni iş birimleri oluşturulacak ve bir büyüme gerçekleştirecek. ITD’nin mevcut yönetim kurulunda ise bir değişim yaşanmayacak. Bu da bizlere olan güveni gösteriyor.”
ITD ve EST’nin bu değişim ile yakaladığı büyümenin iş ortakları ve müşterileri açısından memnuniyetle karşılandığını belirten Hatice Ayas, bu gelişimin onlar için de fırsatlar içerdiğini kaydetti. ITD ve EST şirketlerinde önümüzdeki dönemlerde bir isim değişikliği söz konusu olabilir. Fakat uzun yıllara dayanan bu markaların yok olmayacağı ve ürünlerde kullanılacağı belirtiliyor.
ETİKETLER : Sayı:795

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics