Bilişim Dünyası 07 MAYIS 2011 / 03:10

Ateş ve kılıcın savaşı

Dünyanın en çok oynanan 25 oyunundan biri olan Mount&Blade serisinin yeni oyunu Ateş ve Kılıç’ın dünya tanıtımı Ankara’da gerçekleştirildi. Tüm dünya ile aynı anda Türk oyunseverlerle TTNET’in sayısal oyun platformu www.playstore.com üzerinden sunulan oyunun tanıtımı Mount&Blade’in yaratıcısı ve Taleworlds’ün kurucusu Armağan Yavuz’un ev sahipliğinde düzenlendi. Issız Adam ile Ulak filmlerinin başrol oyuncusu Cemal Hünal’ın kılıç gösterisi ve at üzerinde yapılan şovlarla da katılımcılara keyifli anlar yaşatıldı.

En çok oynanan 20 oyun arasında
Mount & Blade oyununu ilk olarak 2005 yılında geliştirmeye başladıklarını ve o gün 3 kişilik ekibin 20 kişiye ulaştığını belirten Armağan Yavuz, serinin Ateş ve Kılıç oyunun Henryk Sienkiewicz’in romanından uyarlanarak hayata geçirildiğini aktardı. Serinin bugüne kadar 1 milyon satış rakamını geçtiğini ifade eden Yavuz, “Steam üzerinde en çok oynanan 20 oyun arasına girdik. Ateş ve Kılıç’ta da benzer başarıyı yakalamayı hedefliyoruz. 300-400 bin satış rakamlarına ulaşacağımızı tahmin ediyoruz” dedi. Yavuz, Taleworlds’ün oyun dünyasında varolabilmesinin çok uzun bir uğraşla gerçekleştiğini söyleyerek sözlerini bitirdi.

Ateş ve Kılıç

ODTÜ Teknokent’te faaliyet gösteren Taleworlds şirketindeki Türk oyun geliştiriciler tarafından gerçekleştirilen Mount&Blade serisinin Ateş ve Kılıç adlı bu yeni oyununda Türk oyuncuların ilgisini çekecek pek çok unsur bulunuyor. Tamamen Türkçe dil desteği bulunan oyun Avrupa üzerinde geçiyor. Oyundaki harita Karadeniz’den İskandinavya ve Sibirya’ya kadar uzanıyor. Detayların renk ve keyif kattığı oyunda şehirlerin mimari şekillerinin birebir küçültüldüğü görülüyor. Binalar ve içyapılarının oldukça geliştirildiği, şehirlere gizli yeraltı mahzenleri ve tünellerin eklendiği, her kültürün kendine has mimarisinin korunduğu göze çarpan detaylar arasında.
ETİKETLER : Sayı:820

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics