Bilişim Dünyası 18 MART 2012 / 14:38

Atos açık ofise yatırım yapıyor

Geçtiğimiz yıl Siemens IT ile birleşerek Avrupa pazarında 8,6 milyar avroluk bir hacme ulaşan Atos, Avrupa’daki iddiasını Türkiye pazarına taşıyor. 14 Mart tarihinde İstanbul’da düzenlediği bir toplantıyla şirketin hedeflerini ve yeni stratejilerini basınla paylaşan Atos CEO’su Orhan Akbulut, kendini ‘iş teknolojisti’ olarak tanımlayan şirketin geleneksel BT şirketi kimliğinden farklı bir profil çizdiğini vurguladı. Akbulut; finans, telekom, üretim, enerji, sağlık sektörlerinde ve kamu alanındaki her türlü ihtiyaca cevap veren güçlü yapısıyla Atos’un Türkiye’de yatırımlar ve yeni satın almalarla daha da büyüyeceğini söyledi.
“Farklı çözümler sunduğumuz müşterilerimize, rakipleri karşısında bir adım daha önde olma olanağı sunuyoruz” diyen Akbulut, hedeflerinin her ölçekteki işletme için güvenilir bir iş ortağı olmak olduğunu belirtti ve büyük KOBİ’lere yönelik özel birtakım hizmet ve çözümler de geliştirdiklerinin altını çizdi.

E-posta yerine sosyal iletişim
Atos olarak kurum içi iletişim yöntemlerine alternatifler getirmek istediklerini ifade eden Akbulut, “E-postaların sadece yüzde 15’inin gerekli bilgiler içerdiğini biliyoruz ve e-postayı kurum içinde verimsiz bir iletişim yöntemi olarak görüyoruz. Kullandığımız bazı ürünler ile Atos’un 2013 yılına kadar şirket içi e-postadan tamamen kurtulacağını öngörüyoruz” dedi.
Atos’un Anadolu’daki yatırımlarından da söz eden Akbulut; Kartal, Güneşli, İTÜ Teknokent, Düzce ve Ankara’daki 2 bin çalışan ile Türkiye’ye hizmet verdiklerini söyledi ve bu merkezlerin sayısının artacağını sözlerine ekledi.
ETİKETLER : Sayı:863

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics