Bilişim Dünyası 04 TEMMUZ 2014 / 12:42

Atos, IT Challenge’ın kazananlarını açıkladı

Atos ‘un düzenlediği 2016 Rio Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda kullanıcı deneyimini geliştirmek için Mop isimli uygulama geliştiren Fransız mühendislik okulu Olimpiyatların uluslararası BT altyapı ortağı yarışmada birinciliği kazandı.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve Uluslararası Paralimpik Komitesi'nin 2024 yılına kadar BT altyapı iş ortağı olan Atos’un, 2016 Rio Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nda kullanıcı deneyimini geliştirecek uygulamalarla ilgili düzenlediği yarışması 2014 IT Challenge’ın kazanan birincilik ödülünü Fransız mühendislik okulu ENSEIRB-MATMECA’nın ekibi Eirb Dev aldı. Onları ABD'deki Columbia Üniversitesi ve İngiltere'deki Loughborough Üniversitesi ekipleri izledi. Üç ekibe de başarılarını gösteren bir Atos Diploması ve son derece popüler staj sonrası Atos'a başvuru şansı verildi.

Birinciliği kazanan uygulama sayesinde hazırladığınız programınızı zaman çizelgesi veya harita şeklinde görüntüleyebiliyor, uygulamayı gideceğiniz noktalara ulaşmak için rehber olarak kullanabiliyorsunuz. Atos Başkanı ve CEO'su Thierry Breton, “Ekipler, başından sonuna kadar yaratıcılıklarıyla geleceğin internet bağlantılı dünyasında ne şekilde yaşayacağımızı ve yenilikçi düşünceler getirerek spor etkinliklerini gerçekten nasıl daha keyifli izleyeceğimizi gerçek yaşamdan örneklerle gösterdiler” dedi.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin Olimpiyat Oyunları Teknolojisi Başkanı Frédéric Wojciechowski ise şunları söyledi:

“Olimpiyat Oyunlarının başarısında BT çok önemlidir ve bize, yarınlar için teknolojiyi geliştirme fırsatı veren Atos IT Challenge'a destek verme fırsatına sahip olduğumuz için çok heyecanlıyız. Bu yarışmada geliştirilen nefes kesici uygulamalar, spor etkinlikleri deneyimini daha da geliştirmemiz için elimizde bulunan potansiyeli göstermiştir.”

Hedefe ulaşmada tam destek

University of Columbia'nın ekibi Columbia tarafından geliştirilen Platter ise ikincilik ödülünü kazandı. Uygulama kullanıcıların mağaza konumlarını, yiyecek satış noktalarını, şehir içi ulaşım noktalarını, ilk yardım merkezlerini ve ayrıca açılış zamanlarıyla birlikte hangi hizmetlerden yararlanabileceklerini öğrenebilmelerini mümkün kılan etkileşimli bir harita ve GPS konum belirleyiciye sahip. Uygulama, farklı noktalardaki bekleme sırası durumunu önceden tahmin edip ona göre bilgi sağlayan ve kalabalık yoğunluğunu gösteren özelliğiyle de dikkat çekiyor.

Loughbourough University ekibi Chocobo tarafından geliştirilen ve üçüncü gelen Rio Fantasy App uygulaması, iddialı oyuncuların takım oluşturduğu ve altın madalya için arkadaşları ve diğer oyuncularla yarıştıkları bir atletizm oyunu sunuyor.

 
ETİKETLER : Atos

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics