Bilişim Dünyası 30 NİSAN 2011 / 03:00

Avaya iletişim sektörünü bir araya getirdi

İş ortaklarının katılımıyla düzenlenen forumun konusu Avaya’nın faaliyetleri ve yol haritasıydı.

Avaya, ‘Collaboration Forum 2011’in İstanbul ayağını iş ortaklarının katılımıyla 26 Nisan’da İstanbul Ritz Carlton Otel’de gerçekleştirdi. Dünya çapında birçok büyük işletmeye doğrudan ve kanal ortakları aracılığıyla birleşik iletişim ve çağrı merkezi hizmetleri sunan Avaya, etkinlikte müşteri ve iş ortaklarını bir araya getirerek geçmiş bir yılın değerlendirmesini yaptı. Emerging Market Başkanı Nidal Abou-Ltaif’in ve Avaya Türkiye Genel Müdürü Sinan Dumlu’nun açılış konuşmaları ile başlayan etkinlik, Avaya’nın birleşik iletişim ve çağrı merkezi çözümlerindeki son güncellemeleri konu alan çeşitli sunumlarla devam etti.
Şirketin geldiği noktayı değerlendiren Sinan Dumlu: “Bilişim 500 sonuçlarına göre 2007 ve 2008 yıllarında telefon santrallarının pazar lideri olduk ama toplam kurulu sistemlerde rakiplerimizin gerisindeydik. Arkasından en değerli rakibimiz olan Nortel’i satın alarak büyük bir fırsat elde ettik ve veri iletişim çözümlerine de girme fırsatı yakaladık” dedi. Hemen arkasından söz alan Nidal Abou-Ltaif ise son yıllarda pazardaki gelişimin taşınabilirliğin ve uzaktan erişimin önemini ortaya çıkardığını belirterek Avaya’nın da çözümlerinde pazarın gereksinimlerini dikkate alarak çözümler ürettiğini söyledi ve Avaya’nın gelişiminde iş ortaklarının desteğinin de büyük payı olduğunu sözlerine ekledi.
Nortel Kurumsal Çözümleri’ni bünyesine katması ile ürün yelpazesi daha da genişleyen Avaya’nın son bir yılının değerlendirildiği forumda; şirketin değişen yüzü, verimliliği artıran yeni ve geliştirilmiş birleşik iletişim ürünleri, çağrı merkezi ve veri stratejileri konusundaki bilgiler katılımcılarla paylaşıldı.
ETİKETLER : Sayı:819

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics