Bilişim Dünyası 28 HAZİRAN 2013 / 14:17

Avaya Türkiye ofisinin sorumluluğunu artırdı

Kurumsal iletişim ve hizmetleri alanında lider şirketlerden biri olan Avaya Yunanistan, Arnavutluk, Kıbrıs ve Malta ofislerini de Türkiye’ye bağladı.


Kökenleri Alexander Graham Bell ve AT&T’ye dayanan iletişim teknolojileri üreticisi Avaya,  EMEA  (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bölgesinde yaptığı organizasyonel değişiklikler sonucunda Yunanistan, Arnavutluk, Malta ve Kıbrıs ofislerini de Türkiye’ye bağladı.  Geçtiğimiz yıllarda alınan bir karar ile de Kuzey Afrika bölgesinden Mısır, Libya ve Sudan da Avaya Türkiye bünyesine katılmıştı. 

Avaya Türkiye Genel Müdürü Sinan Dumlu, Türkiye ofisinin hızlı bir büyüme gösterdiğini, veri iletişim ürünleri, çağrı merkezleri ve tümleşik iletişim alanları yanı sıra sosyal medya ile video konferans alanında da ciddi yatırımlar yaptıklarının altını çizdi.

Dumlu, Avaya Türkiye ofisi olarak geçmiş yıllarda yaşanan global ekonomik krizleri zarar görmeden, hatta tam tersine büyüyerek geçirmeleri nedeni ile önce Mısır, Libya ve Sudan’ın şimdi ise Yunanistan, Arnavutluk, Malta ve Kıbrıs’ın, Türkiye ofisine bağlandığını kaydetti.

Sinan Dumlu; Avaya olarak zor ekonomik şartlardaki deneyimlerinin yardımı ile bu ülkelerdeki ofislerini koruyup, stratejik alanlardaki yatırımlarına devam ettiklerini, çabalarının Mısır, Libya ve Sudan’da karşılığını almaya başladıklarını, benzeri bir stratejiyi yeni katılan ülkelerde de uygulayarak başarılı sonuçlar alacaklarından emin olduklarını söyledi.  

Ayrıca Türkiye’deki İstanbul ve Ankara ofisleri dışında Kahire ve Atina ofisleri ile birlikte, tüm sorumluluk bölgelerini kapsayan geniş bir iş ortağı ağına destek verdiklerini, yüzde 100 indirekt çalışma yapısına devam edeceklerini bildirdi. Bu iş ortaklarının yardımı ile sorumluluk alanlarındaki ülkelerin tüm şehirlerinde müşterilerine hizmet sunabildiklerini aktardı.

 

 

 

 

 

 

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics