Bilişim Dünyası 29 OCAK 2012 / 12:27

Avea ve Microsoft’tan KOBİ’leri buluta taşıyacak adım

Avea ve Microsoft, her ölçekteki şirketin müşteri yönetimi  için planlanmış bir Hosted (Barındırma) CRM Projesi’ni hayata geçirdi. Proje kapsamında başta KOBİ’ler olmak üzere, ticari hayat içerisinde yer olan Avea’lı tüm işletmeler, profesyonel ofis deneyimini mobil olarak yaşayabilecek. Hosted CRM Projesi kapsamındaki ilk iki uygulama ise EmlakOfis ve CRMOfis oldu. AveaBiz çatısı altındaki platformda EmlakOfis ve CRMOfis uygulamaları ile emlak sektörü cebe taşınırken, CRM uygulamaları ile şirketler müşteri ilişkileri uygulamalarını buluta taşıyarak verimlilik sağlayacak. Hizmeti dışarıdan almak isteyen emlakçılar yıllık 600 lira + KDV öderken AveaBiz müşterileri bu hizmeti ücretsiz kullanabilecek. AveaBiz müşterileri Mayıs ayına kadar AveaBiz CRM servisini ücretsiz olarak kullanabilecek. AveaBiz CRM servislerine www.emlakofis.biz ve www.crmofis.com adreslerinden ulaşılabilirken, her iki uygulama ile ilgili sorunlar da Avea Müşteri Hizmetleri destek verecek. Avea Kurumsal İş Birimi Kıdemli Direktörü Tunç Taşman ve Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan’ın katılımıyla 25 Ocak’ta düzenlenen tanıtım toplantısıyla aktarılan projeyle ilgili Taşman, AveaBiz çatısı altında yer alan katma değerli ürün ve hizmetler, verimlilik sağlayan çözümlerle KOBİ’lerin bilişim teknolojilerinden daha fazla yararlanmalarını sağladıklarını vurgulayarak şöyle konuştu: “Hosted CRM Projesi’ni KOBİ’lerimize maliyet avantajları sağlarken, aynı zamanda iletişim giderlerini azaltma ve mobil iş gücü verimliliklerini artırma olanağı da verecek. Hosted CRM Projesi kapsamında ilk olarak ve CRMOfis ve EmlakOfis’i kullanıma açıyoruz” dedi.

Mobiliteyi yoğun olarak kullanan emlakçıları seçtik
Mobiliteyi iş süreçlerinde kullanan bir işletme örneği olarak özellikle emlakçıları düşündüklerini belirten ve Avea’nın binin üzerinde  emlakçı abonesi olduğunu belirten Taşman, çözümün emlakçıların portföylerini en etkin şekilde yönetmelerine yardımcı olacağını belirtti. Sistemle bir emlakçının yeni bir evin resimlerini ve tüm özelliklerini mobil cihazından sisteme yükledikten sonra, aynı sisteme kayıtlı ev arayan müşterilerin beklentileri ile karşılaştırabileceğini belirten Taşman, “Bu da onun iş hacmini artıracağı gibi, portföyünü doğru yönetmesini sağlayarak kazancını yükseltecek.  Müşterinin aradığı özelliklerde bir ev sisteme düştüğünde eşleşen gruba SMS ve e-posta yolu ile bilgilendirme mesajı da yollanabilecek. Emlak satılır ya da kiralanırsa sistem eş zamanlı ve otomatik portföyü güncelleyebilecek” dedi.

Müşteri yönetimine CRMOfis

AveaBiz platformundaki diğer bir uygulama olan ve müşteri memnuniyetine farklı bir yaklaşım getirmeyi hedefleyen CRMOfis uygulamasının ise, her ölçekteki şirketin müşteri ilişkileri yönetimi için planlandığına değinen  Taşman; “KOBİ’lerimiz başta olmak üzere ticaret yapan Avealı tüm işletmeler, profesyonel ofis deneyimini mobil olarak yaşayabilecekler. Bu proje ile dışarıdan yaklaşık 20 bin dolara edinilebilecek bir teknolojiye, Avea müşterileri hiçbir ilk yatırım bedeli ödemeden kullanma fırsatına sahip olacaklar” dedi.
Avea ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan da, ”Microsoft Türkiye olarak KOBi’lerimizi güçlendiren her projede var olmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin en büyük ekonomilerden biri olabilmesi için KOBİ’lerimizin dünyaya açılması ve rekabet edebilir olması önemli. Rekabet gücü elde etmek için de teknoloji yatırımları artık bir lüks değil ihtiyaç haline geldi. KOBİ’lerimize, bilişim yatırımları konusunda farkındalık oluşturan birçok proje ve programımızın yanı sıra yaptığımız işbirlikleri ile de ülkemiz ekonomimizin lokomotifleri olarak destek vermeye devam ediyoruz. Ancak KOBİ’lerimiz ile büyüyebilir ve rekabet edebiliriz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:856

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics